رئیسی مطرح کرد ؛

موضوعات مهم بخش کشاورزی مسئله تامین آب

نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس گفت: استفاده از شیوه های آبیاری نوین باید از اولویت های بخش کشاورزی باشد زیرا عملیاتی شدن آن ، سطح زیر کشت و میزان بازدهی مزارع را افزایش می دهد.

خبرگزاری خانه ملت؛ حسین رئیسیدر خصوص اولویت‌های بخش کشاورزی، گفت: یکی از موضوعات مهم بخش کشاورزی مسئله تامین آب است، با توجه به شرایط اقلیمی و محدودیت منابع آبی استفاده از شیوه‌های آبیاری نوین باید از اولویت‌های این بخش باشد زیرا عملیاتی شدن آن سطح زیر کشت و میزان بازدهی مزارع را افزایش می‌دهد.

وی  با اشاره به اینکه باید به کشت گلخانه‌ای محصولات کشاورزی توجه ویژه‌ای شود، ادامه داد: در کشت گلخانه‌ای به افزایش بازدهی و ارتقاء کیفیت محصولات دست پیدا می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تامین نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان و دامداران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اضافه کرد: قیمت نهاده‌هایی مانند کود شیمیایی و سموم وارداتی افزایش چشمگیری داشته، دولت باید برای متناسب سازی قیمت و حجم واردات این نهاده‌ها راه‌کارهای لازم را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم نماینده میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از ضعف‌های مهم بخش کشاورزی بازاریابی محصولات است، افزود: باید به منظور رصد بازارهای خارجی در سفارتخانه‌ها میز اقتصادی تشکیل و از ظرفیت کشورهای منطقه که به محصولات تولیدی ما نیاز دارند آگاه شویم.

وی گفت: نیاز داریم تا به بیمه محصولات کشاورزی نیز توجه ویژه‌ای صورت بگیرد زیرا به واسطه حوادث غیر قابل پیش بینی و طبیعی هر ساله شاهد خسارت بسیار شدیدی هستیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آب کشاورزان، آب کشاورزی، اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی