نوروزی مطرح کرد ؛

ضرورت اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس با بیان اینکه وضعیت زندگی بازنشستگان مناسب نیست، گفت: تقویت صندوق های اجتماعی و بازنشستگی را یکی از مسائل مهم و محوری نظام دانست.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ رحمت الله نوروزی با انتقاد از اجرای ناقص قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: امیدوارم کمیسیون‌های برنامه و بودجه، اقتصادی و اجتماعی در نخستین جلسات خود به این مهم پرداخته و وزرای مربوطه همچون اقتصاد و تعاون و کار و رفاه اجتماعی همچنین رئیس صندوق بازنشستگی را احضار کرده و پیگیر حقوق حقه بازنشستگان باشند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت زندگی بازنشستگان نامناسب است، تقویت صندوق‌های اجتماعی و بازنشستگی را یکی از مسائل مهم و محوری نظام دانست و افزود: دولت باید هر سال برای آن بودجه مکفی در نظر بگیرد.

وی با انتقاد از عدم اجرای کامل قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ورود جدی مجلس به این مهم جهت اجرای هر چه سریع‌تر قانون، خبر داد.

نوروزی با بیان اینکه دولت نباید فرقی میان مستمری‌بگیران تامین اجتماعی با کشوری و لشکری بگذارد، افزود: مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هنوز با حدود یک میلیون و 500 زندگی می‌گذرانند در حالی که دیگر با این حقوق‌ها نمی‌توان زندگی کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: با وجود اینکه سه ماه از سال 99 می‌گذرد اما هنوز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری‌بگیران افزایش پیدا نکرده است و شیوع بیماری کرونا و تورم بر معیشت اقشار ضعیف کشور تاثیر سوء گذاشته است.

نماینده مردم تصریح کرد: با افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نهایت حقوق آن‌ها به حدود 2 میلیون تومان می‌رسد بنابراین تفاوت قابل‌توجهی میان حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشکری و کشوری وجود دارد.

وی  همچنین با اعتقاد به اینکه باید به بازنشستگان به دلیل کهولت سن و درگیری با بیماری و مسئولیت‌شان در مقابل خانواده توجه ویژه کرد، گفت: عدم افزایش حقوق بازنشستگان یا افزایش ناچیز آن به هیچ عنوان معنایی ندارد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشسته ها، بازنشستگان، بازنشستگی، بیمه های بازنشستگی