اوسطی مطرح کرد ؛

اهمیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس برآورد صورت گرفته سالانه غذای حدودا ۱۵ میلیون نفر را به دلیل کمبود صنایع تبدیلی از دست می دهیم.

 خبرگزاری خانه ملت؛ پرویز اوسطی در خصوص اهمیت صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی، گفت: توسعه و تقویت صنایع تبدیلی و تکمیلی در زمینه کاهش ضایعات محصولات کشاورزی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه محصولات اساسی و استراتژیک در راستای رسیدن به خودکفایی افزایش تولید و بهره‌وری را باید در دستور کار قرار دهیم، ادامه داد: اگر قصد داریم بازارهای منطقه و جهانی را در اختیار داشته باشیم باید به صنایع تبدیلی و تکمیلی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت حوزه صنایع تکمیلی و تبدیلی کشور مناسب نیست و بخش عمده‌ای از محصولات به علت ضعف در این بخش از بین می‌رود، عنوان کرد: بر اساس برآورد صورت گرفته سالانه غذای حدودا 15 میلیون نفر را به دلیل کمبود صنایع تبدیلی از دست می‌دهیم.

وی  با بیان اینکه در شرایط موجود اعمال تحریم‌ها باید با ریل گذاری مناسب اقتصادی توجه بیشتری به صنایع تبدیلی و تکمیلی صورت بگیرد، گفت: در راستای حمایت از صنایع تبدیلی امضاء‌هایی از نمایندگان به منظور تشکیل فراکسیون حمایت از توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی جمع‌آوری کرده‌ام تا موضوعات این حوزه به صورت تخصصی‌تر پیگیری شود./
 

برچسب ها

آبیاری زمین های کشاورزی، اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی