مرادی مطرح کرد ؛

قطعنامه شورای حکام آژانس درباره برنامه هسته ای ایران

نماینده مردم بندعباس با اشاره به قطعنامه شورای حکام آژانس درباره برنامه هسته ای ایران، گفت: این قطعنامه خلاف عرف و قوانین بین الملل تصویب شده لذا هیچ ضمانت اجرایی در حوزه بین الملل ندارد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ احمد مرادی در واکنش به قطعنامه شورای حکام در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران، گفت: دشمنی با ایران اتفاقی تازه نیست، دشمنان جمهوری اسلامی با استقلال ایران و دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای مشکل دارند. این در حالی است که ما در موضوعاتی چون برجام و انرژی صلح آمیز هسته ای نهایت همکاری را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشتیم و به همه کشورها اثبات کردیم که جز صلح در حوزه بین الملل، دنبال موضوعات دیگری نیستیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استقلال جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حق استفاده از ظرفیت انرژی صلح آمیز هسته ای برای کشور خود را دارد.

وی یادآور شد: دولتمردان آمریکایی از ابتدا با دستیابی ایران به انرژی صلح آمیز هسته‌ای مخالف بودند لذا کشورهای دیگر را با خود همراه و همسو کردند، در حال حاضر نیز به انحای مختلف اظهارنظر و خلاف قوانین، قطعنامه تصویب می‌کنند.

مرادی افزود: جمهوری اسلامی ایران کاری را که به مصلحت مردم خود بداند، انجام می‌دهد و هیچ کشور یا سازمانی حتی شورای حکام آژانس انرژی اتمی نمی‌تواند حق ایران را ضایع کند. ارکان نظام جمهوری اسلامی با وفاق و همدلی بر اساس منافع ملی و مصلحت جمهوری اسلامی عمل خواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی معتقد است: این چنین اظهارنظرها و قطعنامه‌‌هایی هیچ ضمانت اجرایی در حوزه بین الملل ندارد. موارد مختلف دیگری در شورای امنیت سازمان ملل مطرح و تصویب شده اما تاثیری در عملکرد کشورها نداشته است زیرا خلاف عرف و قوانین بین الملل اظهار نظر کردند یا قطعنامه به تصویب ‌رسانند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران مسیری مشخص را انتخاب کرده و دنبال نهایت استفاده از انرژی هسته‌ای در زمینه صلح آمیز است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ شورای حکام آژانس انرژی اتمی قطعنامه ارایه شده از جانب تروئیکای اروپا درباره ایران را تصویب کرده است. بر اساس متن قطعنامه فرانسه، آلمان و انگلیس؛ از این خواسته شده به طور کامل با آژانس همکاری و درخواست آژانس را بدون تاخیر اجابت کند، از جمله اینکه فورا برای محل های مشخص شده از جانب آژانس دسترسی ایجاد کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی، انرژی اتمی، سازمان ملل، وحدت اسلامی