زاهدی مطرح کرد ؛

ضرورت اجرای نظام رتبه بندی معلمان

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم با تأکید بر ضرورت جذب و پرورش معلم به ویژه برای مناطق محروم، گفت: یکی از اولویت های امروز آموزش و پرورش تأمین کادر انسانی با توجه به بازنشسته ۳۰۰ هزار معلم تا سه آینده است.

 خبرگزاری خانه‌ملت ؛ محمدمهدی زاهدی با تأکید بر ضرورت اجرای نظام رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: امروز تفاوت فاحشی میان دریافتی معلمان در مدارس و اساتید دانشگاه وجود دارد که اگر نظام رتبه بندی معلمان به درستی اجرا شود، این فاصله معنادار منطقی می‌شود.

زاهدی با تأکید بر اینکه در این راستا با افزایش نظارت‌ها می‌توان، دولت را وادار به اجرای رتبه بندی کرد، افزود: از سوی دیگر در کنار اجرای دقیق رتبه بندی باید به همترازی حقوق بازنشستگان نیز دنبال شود.

اکثر معلمان بازنشسته یک سوم شاغلان دریافتی دارند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم با یادآوری اینکه امروز برخی از بازنشستگان فقط یک سوم شاغلان دریافتی دارند، گفت: در شرایطی که اکثر معلمان بازنشسته فرزندان در آستانه ازدواج دارند، باید بیش از سایرین مورد توجه قرار گیرند.

وی  از دیگر اولویت‌های آموزش و پرورش در دوره جدید مجلس یازدهم را مقام سازی 120 هزار کلاس درس برشمرد و گفت: بودجه این مهم باید با کمک مجلس تأمین شود و در این مسیر کمیسیون آموزش مجلس یازدهم پیشگام خواهد بود.

زاهدی  عدالت آموزشی به معنای تأمین کادر آموزشی به ویژه در مناطق محروم را یکی دیگر از اولویت‌های آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه تا سه سال آینده 300 هزار معلم بازنشسته می‌‎شوند، آموزش و پرورش باید در این زمینه برنامه داشته باشد و کمیسیون آموزش مجلس یازدهم نیز در این ارتباط از وزارتخانه برنامه می‌خواهد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشسته ها، حقوق معلمان، رتبه بندی معلمان، طرح رتبه بندی معلمان