دکتر قالیباف مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به خسارات وارده به کشاورزان و تامین نهاده های دامی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توجه وزارت جهادکشاورزی به بحث الگوی کشت گفت: پس از گذشت چند دهه، کشت گوجه فرنگی در استان های جنوبی با قیمت کیلویی ۱۸۰ تومان برای کشاورز هیچ توجیهی ندارد.

 خبرگزاری خانه ملت؛  دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (یکشنبه اول تیرماه 1399) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مباحثی که باید مدنظر وزارت جهاد کشاورزی باشد، موضوع خسارات وارده به کشاورزان است که به صورت مکرر مورد توجه نمایندگان مجلس نیز بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دیگر الگوهای کشت و نمونه های بسیاری است که وزارت جهاد کشاورزی از آن مطلع است، اما پس از چند دهه باید تدبیر شود که از چه الگویی قصد استفاده داریم. امروز در برخی از استان های جنوبی گوجه فرنگی کیلویی 180 تومان قیمتگذاری می شود چه معنی و انگیزه ای برای کشاورز دارد؟

وی بحث مربوط به تعیین قیمت ها و خرید تضمینی را یکی دیگر از موضوعات مهم در حوزه کشاورزی عنوان کرد و افزود: طی ماه های اخیر موضوع تامین نهاده های دامی هم یکی از مشکلات اساسی کشاورزان بوده که باید مدنظر وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، نهاده های دامی، نهاده های کشاورزی