بابایی کارنامی مطرح کرد ؛

ارتباط مستقیم تمام مردم ایران با کمیسیون اجتماعی

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم بابیان اینکه عملکرد کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در کاهش آسیب های اجتماعی مطلوب نبوده است، تاکیدکرد که این کمیسیون باید با نگاهی تحول گرا در جهت بهبود وضعیت اجتماعی و ارتقا سطح زندگی مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر گام بردارد.

  خبرگزاری خانه ملت؛ علی بابایی کارنامی با بیان اینکه نحوه فعالیت کمیسیون اجتماعی در ادوار گذشته به ویژه مجالس نهم و دهم حواشی را به همراه داشت در تشریح جزییات آن، گفت: اعضای این کمیسیون تعامل و همفکری مناسبی با یکدیگر برای رفع مشکلات موجود در حوزه اجتماعی نداشتند و رقابت درون ساختاری به سمتی رفته بود که به دشمنی و کینه بین آنها منتهی شده بود، به همین دلیل دستگاه‌های اجرایی مربوطه از این شکاف ایجاد شده بین اعضای این کمیسیون سوءاستفاده کردند که به دنبال آن شان مجلس زیرسوال رفت.

تمام مردم ایران با کمیسیون اجتماعی ارتباط مستقیم دارند

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم، ادامه داد: کمیسیون اجتماعی یکی از مهمترین کمیسیون‌های تخصصی مجلس است به این دلیل که هیچ ایرانی نیست که به نوعی ارتباط مستقیم با این کمیسیون و صندوق‌های بیمه‌ای اعم از تامین اجتماعی، بازنشستگی و ...نداشته باشد که ابزار تامین رفاه مردم هستند. همچنین نقش کمیسیون اجتماعی در رابطه با روابط کار و کارگر یا تنظیم روابط نیروی انسانی با دولت در سازمان اداری و استخدامی کشور، تنظیم حقوق و دستمزد بین طبقات مختلف اجتماعی در بخش‌های دولتی و خصوصی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: کاهش آسیب‌های اجتماعی به عنوان یکی از معضلات مهم کشور از دیگر موضوعاتی است که کمیسیون اجتماعی باید آن را پیگیری کرده و بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی مربوطه همچون سازمان بهزیستی و نحوه تحقق مطالبات اقشار آسیب‌پذیر در بخش‌‎های مختلف دولتی و حاکمیتی نظارت کند.

بابایی کارنامی یادآور شد: متاسفانه نتیجه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی نشان می‌دهد که کمیسیون اجتماعی اقدامات پیشگیرانه‌ای در این حوزه انجام نداده است و تنها با نگاهی سطحی به این حوزه ورود پیدا کرده است.

نماینده مردم ساری در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،خاطرنشان کرد: با نگاه اقتصادی متناسب با شان کمیسیون که باید ناظر بر عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری و بانک‌ها که ذی مدخل وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه هستند، بوده باشد که در آنها سرمایه‌گذاری‌های بزرگی صورت گرفته است، اما در نهایت شاخص‌گذاری‌ها بر اساس بده و بستان‌ها صورت گرفته است و این در حالی است که اصول 84 و 85 قانون اساسی که تاکید دارند جایگاه مجلس و نمایندگان ایجاب می‌کند در حوزه نظارت پیشگام باشند و با مفسده‌های احتمالی که در دستگاه‌های اجرایی شکل می‌گیرد، برخورد کنند، کمیسیون اجتماعی عملکرد قابل قبولی نداشته است.

وی  تاکید کرد: رویکرد مجلس یازدهم این است که با نگاه تحول‌گرایی که زیر نظر رییس مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است، کمیسیون اجتماعی نیز بتواند اقدامات ارزنده‌ای را در جهت بهبود وضعیت اجتماعی و ارتقا سطح زندگی مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر انجام دهد./

پایان پیام

برچسب ها

آسیبهای اجتماعی، اجتماعی، اخبار برگزیده، اقتصاد و فرهنگ