رضایی کوچی مطرح کرد ؛

ضرورت تأمین گسترده اراضی برای تولید مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی به دلیل افزایش قیمت زمین و مسکن در کلانشهرها، گرانی به روستاها نیز رسیده و قیمت مساکن روستایی افزایش قابل توجهی داشته است.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به ضرورت مدیریت قیمت زمین در مدیریت بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی قیمت زمین نقش اساسی در افزایش قیمت مسکن دارد، در سال های اخیر قیمت زمین چندین برابر شده و دولت هیچ اقدامی برای تعدیل قیمت ها در این بخش نکرده است.
نظارت بر بازار مسکن

افزایش بدون ضابطه قیمت اراضی مسکن در سال های اخیر

وی ادامه داد: قیمت مسکن در سال های اخیر بدون ضابطه و بدون هیچ دلیلی افزایش یافته و گرانی زمین بیش از حد معلوم است، بنابر این باید برای کاهش قیمت زمین چاره ای اندیشید. وزارت راه و شهرسازی اعلام می کند که برای تولید مسکن نیازمند اراضی دولتی است و رئیس جمهور در چندین نامه از دستگاه ها و وزارتخانه ها خواستار واگذاری اراضی به وزارت راه شده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راه کارهای دولت برای تأمین مسکن و افزایش ساخت و ساز در کشور، توجه به مقوله نوسازی بافت فرسوده است، متأسفانه دولت تنها درباره نوسازی بافت فرسوده شعار داده و اقدام خاصی در این عرصه صورت نگرفته است.این در حالی است که در این مناطق زیرساخت های لازم موجود بوده و با کمترین هزینه می توان مسکن تولید کرد.

گرانی به مساکن روستایی رسیده است

رضایی کوچی ادامه داد: در شرایط کنونی به دلیل افزایش قیمت زمین و مسکن در کلانشهرها، گرانی به روستاها نیز رسیده و قیمت مساکن روستایی افزایش قابل توجهی داشته است.

تأمین گسترده اراضی برای تولید مسکن می تواند در کاهش قیمت زمین اثرگذار باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تأمین گسترده اراضی برای تولید مسکن می تواند در کاهش قیمت زمین اثرگذار باشد، در این راستا دولت باید به صورت جدی به مسئله واگذاری اراضی دولتی ورود کند، در این رابطه رئیس جمهور باید معاون اول خود را مسئول کمیته پیگیری اراضی کند.
رضایی  افزود: دولت باید با استفاده از مکانیزم های مختلف قیمت زمین را کاهش دهد، تاکنون این اقدام صورت نگرفته و باید در شرایط فعلی در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن