رئیسی مطرح کرد؛

اصلاح قوانین و مبارزه ریشه ای با فساد

نماینده مردم میناب و جاسک در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید برای مبارزه با فساد و مفسد برخی ساختارها، رویه ها و مقررات فساد زا را که فرصت رانت و سوء استفاده ایجاد می کنند، اصلاح کند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حسین رئیسی با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: این هفته را به رئیس قوه قضاییه، تمامی قضات و کارکنان دستگاه قضایی کشور که در جهت تحقق عدالت و قطع ریشه فساد تلاش می‌کنند، تبریک عرض می‌کنم.

وی ، اقدامات دستگاه قضایی کشور را در مسیر مبارز با فساد را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: حرکاتی که پس از حضور آیت الله رئیسی در دستگاه قضایی آغازشده ستودنی است. مجلسهم باید برای مبارزه با فساد و مفسد برخی ساختارها، رویه‌ها و مقررات فساد‌زا را که فرصت رانت و سوء استفاده ایجاد می‌کند، اصلاح کند. گاهی ممکن است مبارزه با مفسد به عنوان معلول انجام شود، اما نسبت به مبارزه با فساد به عنوان علت اصلی بی‌توجهی شود. بنابراین برای مبارزه ریشه‌‌ای با فساد باید برخی از قوانین اصلاح شود.

نماینده مردم میناب و جاسک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است دستگاه قضایی با افرادی که با دور زدن قانون و سوءاستفاده از تفسیرهای مختلف، فساد می‌کنند، قطعانه برخورد کند. بی تردید اگر این روند اجرایی شود، میزان فساد در کشور هم به حداقل ممکن خواهد رسید. /

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، فساد، فساد اقتصادی