گودرزی مطرح کرد ؛

مبارزه با فساد سبب تقویت امید و اعتماد مردم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم گفت: اگر مبارزه با فساد و البته مهمتر از آن پیشگیری از فساد به صورت جدی انجام شود، بی اعتمادی و بزهکاری از جامعه دور می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ عباس گودرزی با اشاره به اهتمام مجلس برای مبارزه با فساد و همچنین همراه شدن با دستگاه قضا در این رابطه اشاره کرد و گفت: مشروعیت همه قوا، دستگاه‌ها و مسئولان در نظام اسلامی در گرو مبارزه با فسادهای گوناگون است، زیرا مبارزه با فساد سبب تقویت امید و اعتماد به حاکمیت می‌شود و از طرفی هم اثر بازدارنگی دارد.

عباس گودرزی در ادامه افزود: بحث مبارزه با فساد فقط مربوط به بعد از ارتکاب جرم نیست، بلکه باید پیش از وقوع جرم این اتفاق بیفتد؛ فلذا بهترین راه مبارزه با فساد این است که ما بستر فساد در جامعه را از بین ببریم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به راه‌های مبارزه با فساد اشاره و تاکید کرد: یکی از مجاری مبارزه و پیشگیری از فساد بحث نظارت و وضع قوانین مناسب در مجلس است که اگر ما در واقع نواقص قانونی و خلع‌هایی که در دستگاه قضایی وجود دارد از سوی قوه قضائیه به همراهی کمیسیون قضایی مجلس شناخته و برطرف شوند حجم قابل توجهی از فساد کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس یازدهم در ادامه افزود: بحث اسناد غیررسمی یکی از مباحث بسیار مهمی بوده که امروزه بستر رخدادهای بسیاری از فسادهای موجود در کشور اعم از زمین‌خواری، کلاهبرداری و تضییع حقوق عمومی مردم است و به تبع آن افرادی نیز قربانی تبهاکاران و افزون طلبان می‌شوند که ما نیز در اواخر مجلس گذشته این موضوع را در دستور کار قرار دادیم و مجلس یازدهم باید به آن بپردازد تا این مسئله که یکی از اولویت‌های کشور است به نتیجه نهایی برسد.

وی به نقش مجلس در مبارزه با فساد اشاره و اظهار کرد: باید نقش مجلس در پیشگیری از جرم فعال‌تر شود و قطعا در این مجلس به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

گودرزی در ادامه افزود: بسیاری از فسادها در دستگاه‌های اداری اتفاق می‌افتد که اگر رئیس جمهور، وزار، استانداران و ... نظارت خود را در بحث تخلفات در دستگاه‌های اجرایی تشدید و بتوانند قبل از وقوع جرم ورود کنند؛ بنابراین جلو حجم عظیمی از فسادها گرفته خواهد شد و این کار نیز هزینه ای برای کشورمان ایجاد نخواهد کرد و هم اینکه بی‌اعتمادی و بزهکاری در جامعه دور می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سطح پایین فساد، فساد، مبارزه با فساد