محمودزاده مطرح کرد ؛

واردات محصولات به منظور تنظیم بازار

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: واردات محصولات به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمت های هیجانی باید آخرین راه دولت برای تنظیم بازار باشد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جلال محمودزاده در خصوص افزایش غیرمنطقی کالاها در بازار، گفت:بزودی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، رئیس بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به منظور پاسخگویی به سوالات نمایندگان در زمینه افزایش قیمت محصولات در بازار دعوت می‌کند.

وی  با اشاره به اینکه وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت راحت‌ترین راه برای تنظیم بازار یعنی واردات محصول را انتخاب می‌کنند، ادامه داد: به صورت مثال سازمان پشتیبانی امور دام این امکان را دارد تا مرغ تولیدکنندگان داخلی را در شرایطی که قیمت در سطح پایینی قرار دارد خریداری و در مواقع نیاز به بازار تزریق و بازار را تنظیم کند.

جلال محمودزاده  با تاکید بر اینکه واردات محصولات به منظور تنظیم بازار و کنترل قیمت‌های هیجانی باید آخرین راه دولت برای تنظیم بازار باشد، عنوان کرد: ارز مصرف شده برای واردات محصول نهایی موجب تقویت تولیدکنندگان خارجی می‌شود و هزینه‌های کشور را افزایش می‌دهد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز دولتی به جای اختصاص به واردات نهاده‌های اساسی مورد نیاز تولیدکنندگان به واردات کالاهای غیر ضروری تخصیص داده می‌شود، گفت: برخی کالاهای وارداتی با ارز دولتی بر اساس نرخ ارز آزاد در بازار توزیع می‌شوند./

پایان پیام

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، ارزش واردات، اعتبارات صادراتی