مبلغی مطرح کرد ؛

عدم تبعیض در برخورد با فساد، خواست رهبری و مردم

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: یکی از موانع پیشرفت اقتصادی کشور، وجود گلوگاه های فساد است که به شدت باید با آن مقابله و مبارزه کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدرضا مبلغی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و هفته قوه‌قضائیه، اظهار داشت: قوای مختلف اصولاً باید با یکدیگر همکاری داشته باشند، در این میان همکاری قوه قضاییه و قوه‌مقننه که یکی در عرصه قانون‌گذاری و دیگری در زمینه پیگیری مسائل قضایی کشور فعالیت دارد، بسیار مهم، حیاتی و ضروری است.

مبلغی  بیان کرد: علاوه بر حمایت، خواستار برخورد جدی‌تر و قاطعانه‌تر قوه قضائیه با فساد هستیم، آنچه که موجب ناامیدی مردم می‌شود این است که با فساد مبارزه نشود، هرگونه حرکت در راستای مبارزه با فساد در زمینه امیدوار کردن هرچه بیشتر و بهتر مردم به ‌نظام و انقلاب اسلامی می‌باشد و همچنین در جهت تثبیت پایه‌های محکم این نظام مقدس که بر اساس اسلام و خون شهدا پایه‌ریزی شده، مؤثر است، بنابراین بسیار امیدوارکننده است و باید این مسئله مبارزه با فساد اعم از اداری، اقتصادی و … تحقق، استمرار و شدت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی افزود: عدم تبعیض در برخورد با فساد، خواست رهبری و مردم است و هم صداقت این حرکت عظیم را به نمایش خواهد گذاشت و مطالبه همگان این است که هم این مبارزه با شدت ادامه پیداکرده و هم همه‌گیر باشد و هم تبعیضی در برخورد با فاسد و فساد وجود نداشته باشد.

مبلغی ادامه داد: مبارزه قاطعانه دستگاه قضایی با کسانی همچون طبری که صاحبان قدرت بوده و دچار فساد شدند، بسیار امیدوارکننده و نوید خوبی برای همگان به ارمغان می‌آورد و به فرموده مقام معظم رهبری، یکی از موانع پیشرفت اقتصادی کشور، وجود گلوگاه‌های فساد است که به‌شدت باید از آن ترسید و با آن مقابله و مبارزه کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه‌قضائیه باید باقوت و قدرت کار خود را ادامه دهد و طبیعی است کسی که فاسد بوده صدای اعتراضش بالا رود، ما موظف به اجرای عدالت هستیم و عدالت را به هر قیمتی هم که شده بایستی پیاده و اجرا کرد.

وی افزود: اعتراض یک شخص معترض نسبت به اجرای عدالت، اعتراض به جایی نیست، آنچه را که وظیفه قانونی است، باید به همان عمل کرد و در برخورد با فاسد تبعیضی بین افراد و موقعیت‌ها، وجود نداشته و با همه برخورد شود، چراکه این کار برای مردم امیدوارکننده است.

وی بیان کرد: شهید بهشتی (ره) در راه اجرای عدالت و انجام وظایف انقلابی خود به شهادت رسید ، همان راهی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید ویژه دارند و ما نیز همین راه را باید با همه توان ادامه دهیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اجرای قانون، اخبار برگزیده، اصلاحات در نظام قضایی، تحول، شفاف سازی، فساد