سلیمی مطرح کرد ؛

ایجاد اختلاف در روابط ایران و افغانستان

نماینده مردم محلات در مجلس یازدهم معتقد است جریانات بیگانه به دنبال مخدوش کردن روابط ایران و افغانستان هستند که مسئولان افغانستانی باید مراقب تحرکات دشمنان نسبت به ایجاد اختلاف افکنی میان این ۲ کشور باشند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی با اشاره به جریاناتی که به دنبال مخدوش کردن و ایجاد اختلاف در روابط ایران و افغانستان هستند، اشاره کرد و گفت: مسئولان افغانستانی باید با دقت بیشتری مسائل مرتبط با ایران را رصد کنند و مراقب باشند که جریانات خارجی پوست خربزه زیر پای‌های آن نگدارند.

علیرضا سلیمی در ادامه افزود: یکسری از کشورها به دنبال شیطنت و ایجاد حواشی میان روابط ایران و افغانستان هستند که کشور افغانستان باید با سعی صدر مباحث را پیگیری کنند تا اینکه خدشه ای به این روابط وارد نشود.

وی  با اشاره به اتفاقاتی که برای چند نفر از افراد افغانستانی در پی غرق شدن در دریا پیش آمده بود، اظهار کرد: کارشناسان نظرات خود درباره این اتفاق اعلام کردند؛ بنابراین مسئولان افغانستانی باید تابع نظر کارشناسان باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم به مدیریت مرزهای افغانستان اشاره و تاکید کرد: طرف افغانستانی باید به تعهدات خود عمل کند و همچنین مدیریت کافی را نسبت به مرزهای خود داشته باشد در ضمن مسئولان افغانستان می‌دانند چه میزان تبعه به صورت غیر مجاز وارد کشورمان می‌شوند؟/

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، افغانستان