اکبری تالارپشتی مطرح کرد ؛

محور پژوهش ها در پاسخگویی به نیازهای جاری و حیاتی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از پژوهشگران خواست تا محور پژوهش های خود را پاسخگویی به نیازهای جاری و حیاتی کشور قرار دهند.

خبرگزاری خانه ملت؛ عزت اله اکبری تالارپشتی جلسه هم اندیشی متخصصان نوآوری، تحول، دیجیتال و صنعت نیرو با حضور عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس مجلس یازدهم برگزار شد.

وی  در این جلسه ضمن مسئله محور شدن پژوهش های صنعتی، از پژوهشگران خواست تا محور پژوهش‌های خود را پاسخگویی به نیازهای جاری و حیاتی کشور و ارائه راهکارهای تحول‌آفرین قرار دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: پژوهشگران می توانند با تعریف پروژهای پژوهشی مسئله محور، پژوهش های اندیشکده‌ها را در جهت ارائه راهکار به مجریان کشور سوق دهند.

براساس این گزارش متخصصان حوزه نوآوری و تحول دیجیتال نیز ضمن تبیین الزامات مربوطه از آماده‌سازی اکوسیستم نوآوری و تصویب قوانین موضوعی به عنوان دو رکن اصلی پیاده سازی تحول دیجیتال نام بردند.

گفتنی است در این نشست همچنین امکانات و خدمات دو سامانه پشتیبانی سیاست گذاری که از سوی متخصصان ایرانی پژوهشگاه نیرو و دانشگاه صنعتی شریف توسعه یافته اند، مورد بازدید قرار گرفت ./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحول، شفاف سازی، شفافیت