نوروزی مطرح کرد ؛

یکسان سازی آیین دادرسی در رسیدگی به جرائم

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با تاکید بر اینکه یکسان سازی آیین دادرسی در رسیدگی به جرائم باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: قضات باید از اطاله دادرسی پرهیز و پرونده های قدیمی را سریع تر تعیین تکلیف کنند.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ حسن نوروزی با تبریک هفته قوه قضائیه از تلاش‌های رئیس دستگاه قضا برای مبارزه قاطعانه با گلوگاه‌های فساد تشکر کرد و گفت: افزایش سطح علمی مراکز حقوقی متناسب با نظام قضایی باید مورد توجه جدی قوه قضائیه قرار گیرد البته بازرسی این دستگاه فشل و ناکارآمد است و کار آنچنانی نمی‌کند بنابراین نیاز است آیت الله رئیسی به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

نوروزی  با تاکید بر اینکه یکسان‌سازی آیین دادرسی در رسیدگی به جرائم باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: نباید تفاوتی میان آیین دادرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح با آیین دادرسی کیفری یا آیین دادگاه‌های انقلاب باشد و باید تا جایی که امکان دارد دادرسی‌ها یکسان شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قضات باید از اطاله دادرسی پرهیز و پرونده‌های قدیمی را سریع‌تر تعیین تکلیف کنند، ادامه داد: این موضوع باید در ارزشیابی قضات مورد توجه قرار گیرد که چرا روند بررسی برخی پرونده‌ها در دادگاه‌ها سال‌ها طول می‌کشد البته قوانین حوزه قضایی هم باید مورد بازنگری قرار گیرند و رسیدگی به دعاوی قضایی تخصصی و شعب تخصصی تشکیل شود و هر کدام از قضات برای سازمان مختص به خود تربیت شده و فعالیت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه قضات باید به اندازه کافی در اختیار دستگاه قضا قرار گیرد و بحث شهود و بینه باید نظام‌مند شود، گفت: کمبودها و نیازهای مالی قوه قضائیه باید رفع شود و احقاق حق و گسترش و تامین عدالت برای همه، مهمترین مطالبه مردم از دستگاه قضا است که باید در هر مساله قضایی چه خانواده یا دادگاه انقلاب یا سازمان قضایی نیروهای مسلح دفاع از حق مردم باید مورد توجه جدی قرار گیرد و نباید هیچ تبعیضی در گرفتن حق مردم ایجاد شود و عدالت واقعی باید تحقق یابد.

نوروزی یادآور شد: قضات و دادگستری‌ها باید در خدمات‌رسانی به مردم عدالت واقعی را رعایت کنند و از هیچ تلاشی برای گسترش عدالت فروگذار نکنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دستگاه های قضایی، فساد، فساد اداری و اقتصادی، فساد اقتصادی، مبارزه با فساد