منتظری مطرح کرد ؛

گسترش اعتراض های ضدنژادپرستی در آمریکا و اروپا

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است؛ اعتراضات ضدبرده داری نوین و تبعیض نژادی غرب بر شعار فریبنده حقوق بشری غربی ها یک خط قرمز کشیده است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ غلامرضا منتظری با اشاره به گسترش اعتراض‌های ضدنژادپرستی در آمریکا و اروپا ،گفت: مسائل اخیر ایالات متحده آمریکا در کنار ناتوانی آنها در کنترل بحران کرونا و تفکر تبعیض نژادی پرده‌ها را کنار زده است و پشت پرده کریه استکباری آمریکا و نظام سرمایه داری غرب را نشان داد.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس ادامه داد:این اعتراضات ضد برده داری نوین و تبعیض نژادی غرب بر شعار فریبنده حقوق بشری غربی ها یک خط قرمز کشیده است.

وی  ادامه داد:قتل یک سیاهپوست در آمریکا توسط پلیس و خشونت ودرگیری ها کشتار و بازداشت های پس از آن که تا الان هم ادامه دارد،باعث شد تا لکه ننگ نژادپرستی ساختاری بر چهره آمریکا و غرب بیشتر نمایان شود.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در اروپا معترضان مجسمه و یادبود افرادیکه برای حق برده داری تلاش کرده‌اند؛شکسته و یا پایین کشیدند، تصریح کرد: ما شاهد به زیرکشیده شدن و یا نابودی مجسمه‌های اشخاصی در آمریکا و اروپا بودیم که از برده داری حمایت کرده و یا عامل قتل بسیاری از سیاهان در آفریقا بوده اند.

وی بابیان اینکه اعتراضات ضدنژادپرستی پرده از غیردموکراتیک بودن جامعه آمریکا برداشته است،مطرح کرد:آمریکا یک جامعه نژادپرست است و آنان در جایگاهی نیستند که درباره وضعیت حقوق بشری سایر کشورها اظهار نظر کنند.

وی با اشاره به موضوع تبعیض نژادی ساختاری مطرح کرد: قانون و نظام عدالت کیفری جامعه سرمایه داری زمینه را برای این جنایات نژادپرستانه پلیس فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اعتراضات و نا آرامی ها هویت اصلی رژیم آمریکا را نشانه گرفته است، تاکید کرد: آمریکا با تفکر و ایدئولوژی عمیق سرمایه داری و لیبرالیسم بنا شده و این سیاست توانسته بخشی از مردم آمریکا را با خود همراه کند؛اما آیا همین افراطیون با وجود همه تبعیض‌ها و ناعدالتی‌ها،نمی‌توانند آگاه شده و چشم خود را باز کنند؟!

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه شرایطی که الان در ایالات متحده آمریکا رقم می‌خورد،بشارت بخش و نویدبخش است،تصریح کرد: امیدوارم به زودی شاهد شکست بیشتری در مجموعه صهیونیست‌ها باشیم.

وی  باتاکید برلزوم حضور نخبگان مستقل برای ساماندهی اعتراضات،تصریح کرد: روندی که در آمریکا آغاز شده نیازمند مدیریت است و بدون مدیریت این جریان،مردم معترض به اهداف خود نخواهند رسید./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اصل عدالت، پیدایش سرمایه داری