آزادی خواه مطرح کرد ؛

خودکفایی در تولید گندم

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: در حوزه کشت گندم کماکان خودکفایی کشور حفظ شده و نیاز داخلی به این محصول استراتژیک توسط گندم کاران تولید می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ احد آزادی خواه در خصوص پرداخت مطالبات گندم کاران، گفت: در حوزه کشت گندم کماکان خودکفایی کشور حفظ شده و نیاز داخلی به این محصول استراتژیک توسط گندم‌کاران تولید می‌شود.

وی ، ادامه داد: بر اساس قواعد موجود دولت باید تنها خریدار گندم در بازار باشد اما در زمینه خرید تضمینی این محصول چالش‌های جدی را ایجاد می‌کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر اینکه متاسفانه یکی از موضوعات بسیار مهم در زمینه خرید تضمینی گندم ضریب اُفت بالای محصول است که توسط مراکز خرید تعیین می‌شود، عنوان کرد: با اعلام ضریب اُفت محصول گندم خریداری شده توسط بخش دولتی کشاورزان با زیان بسیار زیادی مواجه می‌شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات گندم‌کاران، متاسفانه موجب دلسردی و بی‌انگیزگی کشاورزان را شده است، ادامه داد: در قانون برنامه ششم توسعه دولت ملزم شده تا درصورت عدم پرداخت به موقع مطالبات گندم‌کاران سود تاخیر را به کشاورزان پرداخت کند، در حال حاضر کشاورزان تنها خواستار دریافت اصل مطالبات خود هستند.

وی در پایان، خاطرنشان کرد: علی رغم تورم موجود در کشور و افزایش هزینه‌های تولید شامل بذر، کود، سم، آبیاری و برق قیمت گندم بسیار نازل است و کشاورزان را مجبور به فروش محصول به دلالان و خریداران آزاد می‌کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، واردات گندم، کشت گندم