منتظری مطرح کرد ؛

گسترش روابط تجاری و فرهنگی با کشورهای اوراسیا

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس بر ضرورت گسترش روابط تجاری و فرهنگی با کشورهای اوراسیا با استفاده از ظرفیت استان های شمالی به ویژه استان گلستان تاکید کرد.

خبرگزاری خانه‌ملت؛ غلامرضا منتظری گفت: ضرورت گسترش روابط تجاری و فرهنگی با کشورهای اوراسیا و همجوار بسیار مهم و باید صورت گیرد. با توجه به اینکه استان گلستان دارای مرزهای آبی و زمینی با همسایگان شمالی و شمال شرقی کشور می باشد، می تواند از این ظرفیت برای بهبود شرایط اقتصادی استفاده کند.


این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: گسترش روابط سازنده با کشورهای همسایه به ویژه کشورهای اوراسیا از طریق استان های شمالی از جمله استان گلستان می تواند بازدهی بسیار بالایی در جذب سرمایه گذار خارجی داشته و در بی اثر کردن تحریم ها نقش بسزایی ایفا کند که باید بتوان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

وی افزود: باید از تمامی امکانات برای بالا بردن سطح سرمایه گذاری در کشور استفاده کرد و در جذب سرمایه گذاران خارجی مثمر ثمر عمل کرد، زیرا سرمایه گذار خارجی می تواند برای کشور ارزآور باشد و استان های شمالی به ویژه استان گلستان که دارای مرزهای آبی و زمینی با کشورهای همسایه شمالی است، بسیار نقش مهمی دارد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نقش اصلی در توسعه روابط خارجی را وزارت امور خارجه ایفا می کند و در این خصوص مذاکراتی با آقای ظریف وزیر امور خارجه مطرح شد تا بتوان از ظرفیت استان های شمالی در ایجاد ارتباط سازنده با کشورهای شمالی استفاده کرد که ایشان قول مساعد دادند تا در این مسیر ما را یاری کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری، اوراسیا