حسینی مطرح کرد ؛

مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند، زیرا به نظر می رسد که دولت برنامه ای برای مدیریت بازار ندارد، از این رو در نشست یکشنبه هفته آینده این کمیسیون، طرح دوفوریتی ساماندهی بازار مسکن بررسی می شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سید البرز حسینی با اشاره به مشکلات خانوارها برای تأمین مسکن، گفت: در وضعیت فعلی، مسکن یک معضل بسیار بزرگ برای خانوارها به ویژه خانوارهای کم درآمد شده است و در این میان دولت هیچ برنامه ای در حوزه مسکن و زمین نداشته و هیچ علائمی از تلاش و تحرک دولت برای تأمین مسکن خانوارها و مدیریت بازار مسکن دیده نمی شود، همچنین دولت نظارت و کنترلی بر بازار مسکن ندارد.
تولید انبوه مسکن

عدم اجرای قانون ساماندهی مسکن

وی  ادامه داد: قانون ساماندهی مسکن یکی از قوانین خوب برای ساماندهی این بخش است، اما متأسفانه این قانون به خوبی اجرایی نشده است؛ در شرایط کنونی بر اساس قانون مذکور، یکی از وظایف اصلی دولت و وزارت راه و شهرسازی تأمین مسکن و زمین برای اقشار کم درآمد است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موضوعات اصلی مجلس به ویژه کمیسیون عمران مجلس رسیدگی به وضعیت بحرانی مسکن است، از این رو در اولین نشست کمیسیون، وزیر راه و شهرسازی باید حضور یافته و درباره وضعیت ساماندهی بازار مسکن به ویژه حوزه اجاره پاسخ دهد.

مسکن با استراتژی دولت از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه ای تبدیل شده است

حسینی افزود: سیاست های دولت به سمتی رفته که مسکن از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه ای تبدیل شده است، در شرایط کنونی هیچ آماری درباره میزان ازدواج و میزان نیازمندان به تأمین مسکن وجود ندارد، از طرفی بخشی از تعاونی ها در حوزه مسکن مشکل ساز شده اند.

مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مجلس باید برای مدیریت بازار مسکن اقدام انقلابی کند، زیرا به نظر می رسد که دولت برنامه ای برای مدیریت بازار ندارد، از این رو در نشست یکشنبه هفته آینده این کمیسیون، طرح دوفوریتی ساماندهی بازار مسکن با حضور کارشناسان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، بنیاد مسکن، تأمین مسکن، تامین مسکن