رشیدی مطرح کرد ؛

متحد شدن ایران و عربستان و منفعتهای زیادی برای جهان اسلام

یک نماینده مردم در مجلس یازدهم معتقد است؛ متحد شدن ایران و عربستان می تواند منفعتهای زیادی برای جهان اسلام داشته باشد.

خبرگزاری خانه ملت؛ جلال رشیدی  با اشاره به پشنهاد سردار دهقان، مشاور نظامی مقام معظم رهبری مبنی بر مذاکره بدون پیش شرط با عربستان گفت: عربستان پس از جمهوری اسلامی ایران از لحاظ جغرافیایی یکی از کشورهای پهناور خاورمیانه بوده و البته از منظر سیاسی هم در منطقه غرب آسیا تاثیرگذار است.

جلال رشیدی در ادامه افزود: اتحاد دو قدرت بزرگ منطقه ای نظیر ایران و عربستان کمک شایانی به جهان اسلام می کند و این یک حقیقت غیرقابل انکار خواهد بود، اما مسئله اساسی این است که آیا نگاه دولت‌مردان عربستان سعودی به بحث منطقه‌ای با نگاه جمهوری اسلامی ایران همسو است یا نه.

وی به پیام حضرت امام (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبنی بر «صدور انقلاب به دنیا» اشاره کرد و گفت: پس از اینکه امام (ره) سخنانی را در رابطه با صدور انقلاب به دنیا فرمودند شاهان مرتجع حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی این پیام امام (ره) را یک خطر و تهدید برای خود تلقی کردند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم در ادامه افزود: عربستانی‌ها به دلیل همین سخنان امام (ره) از آن زمان تاکنون به مقابله با ایران پرداختند که گاهی اوقات این مقابله پنهانی بوده و در زمانی نیز به صورت علنی ایستادگی کردند.

وی به مذاکره ایران با عربستان اشاره و تصریح کرد: معتقدم؛ جمهوری اسلامی ایران باید از موضع قدرت وارد مذاکره با عربستان شود زیرا در نظام‌های پادشاهی قائل به این هستند که هر کسی قدرت بیشتری داشته باشد ما باید از آن تبعیت کنیم.

رشیدی  در ادامه افزود: بنابراین ما اگر بخواهیم وارد مذاکره با عربستان شویم باید از جبهه مقاومت و یمن حمایت کاملی را داشته باشیم و آنها را وادار به حرکت در مسیری کنیم که ما گام برمی‌داریم در غیر این‌صورت چیزی نصیب‌مان نمی‌شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، عربستان