حسینی مطرح کرد ؛

تقویت بعد نظارتی مجلس یازدهم و تاثیر آن بر پیشگیری از مفاسد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم می گوید که دیوان محاسبات در این دوره از مجلس شورای اسلامی باید با یک رویکرد جدی تری به امر پیشگیری و مبارزه با فساد بپردازد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سید کریم حسینی به تقویت بعد نظارتی مجلس یازدهم و همچنین تاثیر آن بر پیشگیری از مفاسد مختلف اشاره کرد و گفت: اگر به ابعاد نظارتی و قانونگذاری مجلس خدشه‌ای وارد شود، این مسئله می‌تواند کشور را دچار یک چالش اساسی کند که مسیر بازگشت آن بسیار سخت خواهد بود.

سید کریم حسینی در ادامه افزود: امیدواریم که در مجلس یازدهم ابعاد نظارتی برای اجرای دقیق قوانین که از سوی دستگاه‌های اجرایی به اجرا در می‌آیند تقویت شود تا هر جایی که امکان آن وجود دارد که فسادی رخ بدهد جلوی آن گرفته شود که اگر این کار با یک جدیت خاصی صورت بگیرد جلب اعتماد عمومی را در پی خواهد داشت و دیگر هیچ مسئولی به خود اجازه نخواهد داد به بیت‌المال دست درازی کند.

وی  تاکید کرد: خوشبختانه در این دوره از مجلس شورای اسلامی اکثر قریب به اتفاق نمایندگان مشی انقلابی دارند و همه همت خود را به کار خواهند گرفت تا ابزار نظارتی مجلس برای مبارزه و پیشگیری از فساد تقویت شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: ما باید با ابزار نظارتی خود دولت را واردار به حل مشکلات اساسی مردم اعم از معیشت و اشتغال و ... کنیم که اگر این کار به نحوی شایسته صورت پذیرد بسیاری از مصائب مردم برطرف خواهند شد.

نماینده مردم اهواز، باوی و کارون تاکید کرد: دیوان محاسبات یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی است که باید با یک رویکرد جدی‌تری به امر پیشگیری و مبارزه با فساد بپردازد؛ متاسفانه در این سالیان اخیر دیوان محاسبات به شکل مناسبی در امر مبارزه با فساد ورود نمی‌کرد که در این دوره یک روش متمایزی را باید در دست بگیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دیوان محاسبات، دیوان محاسبات کشور، سطح پایین فساد، فساد، فساد اقتصادی