جمیری مطرح کرد ؛

طرح الحاق کرانه باختری نقض آشکار قوانین بین المللی

نماینده مردم بوشهر در مجلس می گوید: یک روز اروپایی ها بخش هایی از فلسطین را به رژیم صهیونیستی دادند. امروز ترامپ تلاش می کند با معامله قرن بخشی از کرانه باختری را به صهیونیست ها بدهد به نظر من این آغاز انتفاضه دوم است.

خبرگزاری خانه‌ملت ؛ عبدالکریم جمیری با اشاره به موضوع الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی و پیام نتانیاهو به ابومازن درباره این موضوع گفت: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه خوش‌خدمتی‌های خود به رژیم صهیونیستی،از طرح صلح ادعایی خود موسوم به "معامله قرن" با حضور "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرده برداشت؛ طرحی که واکنش‌های جهانی زیادی هم به همراه داشت.

طرح الحاق کرانه باختری به معنای نقض آشکار قوانین بین‌المللی است

وی با اشاره به اعلام آمادگی گروه های مقاومت برای پاسخ به طرح اشغال کرانه باختری اجرای افزود: اجرایی شدن طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری،به معنای نقض آشکار قوانین بین‌المللی،منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد است و پیامدهای منفی برای امنیت منطقه بهمراه خواهد داشت.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فلسطین باید حلقه اتصال مسلمانان جهان باشد، اظهار داشت: آنها می خواهند به اجبار طرح معامله قرن را محقق کنند، مقابله با این طرح به مقاومت و مجاهدت نیاز دارد؛ چرا که کشورهای اروپایی توان و انگیزه ایستادگی ندارند و برخی کشورهای زبون منطقه نیز مایه ننگ جهان اسلام هستند. متاسفانه برخی دولت‌های عربی از جمله عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به‌دنبال برقراری روابط با رژیم صهیونیستی هستند، هریک به‌نوعی از این طرح حمایت کرده‌اند.

نماینده دوره نهم و یازدهم مجلس شورای اسلامی حتی کشورهای اروپایی عضو شورای امنیت با صدور بیانیه ، به مقامات رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که در صورت اجرای طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری حتی امنیت خود رژیم صهیونیستی نیز به خطر خواهد افتاد.مواضع آمریکا و صهیونیست ها در منطقه آنقدر خطرناک شده که حتی اردن هم ابراز نگرانی می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود:هیچ کدام از مقامات ارشد اتحادیه اروپا مشخص نکرده اند که قرار است برای جلوگیری از اجرای طرح گسترش اشغال در کرانه باختری چه کاری انجام دهند. یک روز اروپایی‌ها بخش‌هایی از فلسطین را به رژیم صهیونیستی دادند. امروز ترامپ تلاش می‌کند با معامله قرن بخشی از کرانه باختری را به صهیونیست‌ها بدهد به نظر من این می تواند آغاز انتفاضه دوم باشد.

وی  با اشاره به وخامت شرایط انسانی در غزه ،مطرح کرد: رژیم صهیونیستی با اشغال، چپاول و کشتار ،محاصره غزه و اشغالگری کرانه باختری و شهرک‌سازی و یهودی‌سازی نمادهای فلسطینیان قصد تحمیل نقشه‌های خود را دارد.

نماینده مردم بوشهر ،گناوه و دیلم در مجلس مجلس شورای اسلامی در مجلس با بیان اینکه جبهه مقاومت توانمندتر از قبل در حال فعالیت است، مطرح کرد: نقشه های آمریکا نه تنها هیچ کمکی به بقای اسرائیل نخواهد کرد؛ بلکه آنها را هرچه زودتر به زوال نزدیک می‌کند چرا که هرچقدر هم علیه این مردم ظلم شود وعده الهی این است که در نهایت به دست مسلمانان خواهد افتاد به خصوص با بیداری که در میان فلسطینیان ایجاد شده و تجهیز حماس و محور مقاومت هرچه زودتر به این مهم دست خواهیم یافت.

گفتنی است؛ رژیم صهیونیستی قصد دارد بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ میلادی به اشغال درآورده به قلمرو خاکی خود ضمیمه کند.طرح "دونالد ترامپ"که به "معامله قرن" معرفی شده است،منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اسرائیل، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها، فلسطین، فلسطین اشغالی