خبر

مسیر شما: اخبار شوراها باید به ابزار قدرتمند نظارتی و اجرایی تبدیل شوند
شوراها باید به ابزار قدرتمند نظارتی و اجرایی تبدیل شوند

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس یازدهم بابیان اینکه شوراها باید یک پارلمان شهری باشند که به تمام امورات حوزه شهری بپردازند و نقش تصمیم ساز داشته باشند، تاکید کرد که هرچقدر شوراها بیشتر وارد عرصه اجرایی و نظارتی شوند، عملکرد دولت در حوزه شهری بهتر خواهدشد.

حسین محمدصالحی دارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به مواردی که باید در این دوره از مجلس در اولویت دستورکار کمیسیون شوراها و امورداخلی قرار گیرد، گفت: این کمیسیون باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که وزارت کشور از بُعد مردمی و اجتماعی حضور پررنگتری داشته باشد، همچنین جهت تقویت عملکرد شوراها در حوزه شهری تلاش کند.

دست شوراها باید برای اداره شهرها و روستاها باز شود
محمد صالحی  ادامه داد: هم‌اکنون بسیاری از فعالیت‌های نظارتی و خدماتی که شوراها می‌توانند انجام دهند، مسکوت مانده است که باید سعی کنیم موانعی را که در مسیر انجام این وظایف آنها وجود دارد، رفع کنیم تا دست شوراها برای اداره شهرها و روستاها باز شود.

نماینده مردم فریدن، چادگان، فریدون شهر و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر چقدر که شوراها بیشتر وارد عرصه اجرایی و نظارتی شوند، عملکرد دولت در حوزه شهری بهتر خواهد شد، بنابراین دامنه اختیارات تمام شوراهای فعال در شهرها و روستاهای سراسر کشور باید گسترش پیدا کند و طبق قانون اساسی مواردی که در حیطه اختیارات شوراها قرار داده شده است، تبیین شود تا بتوانند خدمات بیشتری را به مردم ارائه دهند.

شوراها باید به ابزار قدرتمند نظارتی و اجرایی تبدیل شوند

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بی‌تردید اعضای شوراها منتخب مردم هستند، بنابراین انتظار بیشتری از آنها دارند و در این راستا یکی از اهداف کمیسیون شوراها باید این باشد که شوراها را به دو بال قدرتمند نظارتی و اجرایی برای دولت تبدیل کند.

وی  تاکید کرد: شوراها باید یک پارلمان شهری باشند که به تمام امورات حوزه شهری اعم از سلامت، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بپردازند و در این حوزه‌ها نقش تصمیم‌ساز داشته باشند، تا جایی که نیاز نباشد مجلس شورای اسلامی به تمام این موارد بپردازد، کما اینکه در قانون هم به این مهم اشاره شده است، و این در حالی است که در سال‌های اخیر آنها تنها به شورای شهرداری تبدیل شده‌اند و برای آن تصمیم‌گیری می‌کنند./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر