حسینی کیا مطرح کرد ؛

مناطق آزاد سکوی مناسبی برای صادرات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید علیرغم اینکه مناطق آزاد سکوی مناسبی برای صادرات است اما در حال حاضر به دروازه واردات به ویژه قاچاق پوشاک تبدیل شده است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ جواد حسینی کیابا انتقاد قاچاق پوشاک، گفت: اگرچه واحدهای تولیدی پوشاک، می‌توانند صددرصد نیاز کشور را تامین کنند اما از آنجا که قیمت مواد اولیه مورد نیاز این واحدها افزایش یافته و تولیدکنندگان برای تولید با موانع بسیاری درست و پنجه نرم می کنند، ظرفیت تولید آنها کاهش یافته و حدود 50 درصد از نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود.

مناطق آزاد به دروازه واردات پوشاک تبدیل شده است

حسینی کیا  قاچاق پوشاک را یکی از دست اندازهای صنعت نساجی دانست و افزود: علیرغم اینکه مناطق آزاد دروازه مناسبی برای صادرات است اما در حال حاضر به سکوی واردات به ویژه قاچاق پوشاک تبدیل شده زیرا قاچاق البسه گردش مالی بالایی دارد.

دستگاه‌های امنیتی و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز به موضوع قاچاق پوشاک ورود کنند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستگاه‌های امنیتی و ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز باید به موضوع قاچاق پوشاک وروده کرده و با متخلفان برخورد کنند زیرا در شرایط کنونی تولیدکنندگان توان رقابت با محصولاتی که به صورت قاچاق وارد کشور می شود، را ندارند.

گران تمام شدن قیمت کالای داخلی موجب افزایش قاچاق و عدم رقابت پذیری می‌شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه هزینه تمام شده تولید نسبت به گذشته بیشتر شده است، اضافه کرد: گران تمام شدن قیمت کالای داخلی باعث افزایش قاچاق و عدم رقابت پذیری می‌شود، بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با همکاری با سازمان تعزیرات از جولان قاچاقچیان در بازار جلوگیری کند.

وی با تاکید بر ارائه تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای تولیدی پوشاک به ظرفیت بالای این صنعت در اشتغازایی و ارزآوری از طریق صادرات اشاره کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش واردات، بازار داخلی، جزایر و مناطق آزاد، صنایع نساجی، صنعت نساجی، قاچاق، قاچاق کالا، نساجی