کارنامی مطرح کرد ؛

لزوم ارتقا معیشت مردم

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم، ضمن تشریح برنامه های این کمیسیون برای ارتقا معیشت مردم از وزیر تعاون، اقتصاد و دارایی و صمت به عنوان اولین مهمان های آن یاد کرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علی بابایی کارنامی در تشریح برنامه‌های کمیسیون اجتماعی برای ارتقا وضعیت معیشتی مردم، گفت: یکی از چالش‌ها و مشکلات اساسی امروز مردم تامین معیشت و برنامه‌ریزی در جهت ایجاد رفاه است. کما اینکه رییس مجلس شورای اسلامی هم به این نکته اشاره کردند که حال مردم خوب ما خوب نیست.

وی ادامه داد: اتفاقات اخیر در پی شوک ارزی و افزایش تورم در بازار باعث شد که مردم در تامین معیشت با وضعیت سختی مواجه شوند که می‌طلبد مجلس شورای اسلامی بعد از اتمام تعطیلات هم در صحن و هم جلسات کمیسیون‌های تخصصی مربوطه وارد کارزار نظارتی خود شوند و جهت رفع موانعی که در مسیر تامین رفاه عمومی وجود دارد همچون معضل بیکاری و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی از طریق ارائه راهکارهایی با رویکرد توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید ورود جدی پیدا کنند.

اولویت‌های دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در بیان اولویت‌های دستورکار کمیسیون اجتماعی برای رفع مشکل معیشتی مردم، تصریح کرد: اجرای قانون همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران کشوری، لشکری و تامین اجتماعی برای ارتقا وضعیت معیشتی این قشر مظلوم که دولت تاکنون با بهانه نبود اعتبارات لازم انجام نداده است، تامین امنیت شغلی کارگران و تصویب طرح اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که باید به قانونی جامع تبدیل شود را با قید فوریت پیگیری خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ساماندهی صندوق‌های بیمه‌ای به ویژه شرکت‌های وابسته به آنها که بخشی از حوزه‌های اقتصادی و معیشت به این مهم مرتبط است، همچنین رسیدگی به وضعیت یارانه‌ها کمااینکه بیش از 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار پرداخت می‌شود که باید تکلیف منابع تامین‌کننده آن مشخص شود، چرا که هر سال بودجه حامل‌های انرژی به این بخش اختصاص پیدا می‌کند، اما به سفره‌های مردم برنمی‌گردد و این در حالی است که باید تامین‌کننده معیشت عمومی به ویژه اقشار آسیب‌پذیر باشد که تحت فشار اقتصادی قرار دارند از دیگر موضوعاتی هستند که توسط کمیسیون اجتماعی پیگیری خواهند شد.

اولین وزرایی که به کمیسیون اجتماعی دعوت می‌شوند

وی ، تاکید کرد: ما از وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت دعوت خواهیم کرد تا سیاست‌های خود جهت تحقق جهش تولید را ارائه دهند، همچنین به تشریح برنامه‌های خود برای حمایت از مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر بپردازند، ضمن اینکه لازم است مردم خروجی این نوع اقدامات مجلس و دولت را سر سفره خود لمس کنند، بنابراین بعد از اتمام تعطیلات مجلس این موضوع را به طور جدی پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیبهای اجتماعی، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اجتماعی، اخبار برگزیده، بهبود شرایط معیشتی، بهبود معیشت