ابوترابی مطرح کرد ؛

نقش دیوان محاسبات در مبارزه و پیشگیری از مفاسد

نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم گفت: در این سالهای اخیر دیوان محاسبات نقش خود را در مبارزه با فساد به خوبی ایفا نکرده که در این دوره جدید باید رویکرد خود را تغییر دهد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی به نقش مهم دیوان محاسبات در پیشگیری و مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: مجلس یازدهم باید با ابزار نظارتی که در دست دارد همه تلاش خود را به کار گیرد تا از وقوع و شکل‌گیری مفاسد اقتصادی در سطوح مختلف دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کند.

ابوالفضل ابوترابی  در ادامه افزود: اکثر قریب به اتفاق نمایندگان در این دوره از مجلس شورای اسلامی مشی انقلابی دارند و به همین سبب اهتمام جدی به خرج خواهند داد تا ریشه فساد خشکانده شود و البته تقویت ابزار نظارتی مجلس می‌تواند در خشکاندن فساد تاثیربسزایی داشته باشد.

وی  به نقش دیوان محاسبات در مبارزه و پیشگیری از مفاسد اشاره و اظهار کرد: در این سالهای اخیر دیوان محاسبات نقش خود را در مبارزه با فساد به خوبی ایفا نکرده است؛ بنابراین دیوان محاسبات میتوانست جلوی بسیاری از مفاسدی که در حال حاضر بوجود آمدند را بگیرد.

نماینده مردم نجف آباد تاکید: در این دوره از مجلس، نمایندگان انقلابی با نظارتی که به کار خواهند گرفت دیوان محاسبات را ملزم به اجرای وظایف خود که یکی از آنها پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان بوده، خواهند کرد.

ابوالفضل ابوترابی تاکید کرد: وقتی که در دستگاههای اجرایی کشور شاهد هیچگونه تخلفی نباشیم؛ بنابراین این موضوع باعث جلب اعتماد عمومی به نظام اداری کشور خواهد شد و در این رابطه هم مجلس هیچ تعللی نخواهد کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دیوان محاسبات کشور، مبارزه با مفاسد اقتصادی، مفاسد اقتصاد و اجتماعی