زنگنه مطرح کرد ؛

اصلاح کلی ساختار بودجه و بودجه سال جاری

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: موضوع اصلاح کلی ساختار بودجه و همچنین بودجه سال جاری هفته گذشته با حضور رئیس مجلس و رئیس سازمان برنامه و بودجه بررسی شد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محسن زنگنه با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس گفت: هفته گذشته با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس، نوبخت، برخی اعضای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اقتصاد و همچنین کارشناسان اقتصادی جلسه‌ای برای بررسی اصلاح ساختار کلی بودجه و بودجه سال 99 برگزار شد.

محسن زنگنه ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست اعلام کرد، دولت اصلاح ساختار بودجه را براساس 9 محور برنامه‌ریزی و تدوین کرده است و برای حل مشکلات کشور اکنون نیازمند اصلاح بودجه سال جاری و یک اصلاح کلی ساختار بودجه هستیم.

وی  اظهار کرد: بحث بازنگری در روند توزیع یارانه‌ها و تعیین دهک‌های جامعه با توجه به شیوع کرونا و بروز مشکلات بسیار در برخی از کسب و کارها از جمله اقداماتی است که باید در اصلاح بودجه سال جاری انجام شود و جزو اولویت‌های اساسی کمیسیون برنامه و بودجه است.

بررسی گزارش تفریغ بودجه 97 اولویت بعدی کمیسیون

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس تصریح کرد: ما در کمیسیون برنامه و بودجه پیشنهاد داده‌ایم تا کمیته‌ای تحت عنوان اصلاح ساختار بودجه تشکیل شود تا ضمن اجرای اصولی فرمایش مقام معظم رهبری درباره اصلاح ساختار بودجه، اقدامات کارشناسی و اساسی را تا قبل از ارسال لایحه بودجه سال 1400 انجام دهد.

وی همچنین با اشاره به بررسی موضوع اختلاف نظر دیوان محاسبات و بانک مرکزی درباره میزان ارز یارانه‌ای بازنگشته در کمیسیون برنامه و بودجه دور دهم مجلس هم گفت: بررسی نوسانات نرخ ارز و گزارش تفریغ بودجه سال 97 در اولویت بعدی کمیسیون ما قرار دارد زیرا این مسائل در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، ضمن اینکه دستگاه‌های نظارتی هم باید در بحث اختلاف میان بانک مرکزی و دیوان محاسبات بر سر میزان ارز بازنگشته ورود جدی داشته باشند./

پایان پیام
 

برچسب ها

ابزارهایی نظیر یارانه، اخبار برگزیده، اختصاص یارانه، اصلاحیه بودجه های سالانه، افزایش بودجه، اولویت های اجرایی سال اجرایی بودجه