میرتاج الدینی مطرح کرد ؛

تحریم ها ایران را به بُن بست نمی رساند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران حدود ۱۵ همسایه با مرزهای آبی و خاکی دارد و هیچ گاه به بن بست نمی رسد، بلکه با تمام توان در برابر فشارهای آمریکایی مقاومت می کنیم.

خبرگزاری خانه ملت؛ سید محمدرضا میرتاج‌الدینی  با اشاره به حمایت اعضای شورای امنیت از برجام و انتقاد همه اعضا از اقدامات ضدبرجامی آمریکا، اظهار داشت: راه و رسم جمهوری اسلامی ایران در قضیه برجام خیلی روشن است و جهانیان نیز این قضیه را فهمیده‌اند.

وی  بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران 3 سال و نیم به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرد و حُسن نیت و صداقت خود را به خوبی نشان داد، اما آمریکا به عنوان دشمنی فریبکار از برجام خارج شد این در حالی است که ایران به تعهدات خودعمل می‌کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا اقدامات بسیار زیادی را در راستای ضربه زدن به برجام انجام داد و به تعهدات خود عمل نکرد، افزود: آمریکا پس از اینکه از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد، دوباره تحریم‌های یک جانبه‌ای را علیه ایران وضع کرد.

میرتاج‌الدینی با بیان اینکه آمریکا به دنبال وارد آوردن بیشترین فشار به نظام جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد:روسیه در جلسه شورای امنیت گفت که آمریکا به دنبال خفگی ایران است، البته که چنین قدرتی ندارند و ایران با مقاومت از این شرایط عبور خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران با مجموعه همسایگانی که دارد می‌تواند از شرایط تحریمی عبور کند. جمهوری اسلامی ایران حدود 15 همسایه با مرزهای آبی و خاکی دارد و هیچ گاه به بن‌بست نمی‌رسد، بلکه با تمام توان در برابر فشارهای آمریکایی مقاومت می‌کنیم.

میرتاج‌الدینی افزود: همانطور که نفتکش‌های ایران به دریای کارائیب رفتند و به ونزوئلا سوخت رساندند و در ازای آن مقداری طلا به ایران منتقل شد، توانستیم این سد را بشکنیم در حالی که هر دو کشور مبدا و مقصد این مراوده، تحت تحریم‌های آمریکا قراردارند.

وی  با بیان اینکه در مقابل تحریم‌های آمریکایی راه‌های مختلفی برای عبور کردن داریم، اظهار داشت: آمریکا همه توان خود را به کار برده و در صدد است تا با اصل نظام مقابله کند که البته هیچ کاری نتوانسته‌اند انجام دهند، محکم روی مواضع ملت ایران ایستادگی می‌کنیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، تحریم ها