سلیمی مطرح کرد ؛

حرکت در جهت سیاست های جهش تولید

عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است، وزارتخانه صمت با اقداماتی در جهت حذف فروشندگان حقیقی فروشگاه های آنلاین، برخلاف سیاست های جهش تولید حرکت می کند.

خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی  با بیان اینکه دریافت مجوزهای متعدد و بی‌مورد از فروشندگان پلتفرم‌های آنلاین به کسب و کارهای خانگی و روستایی آسیب می‌زند، گفت: برخی اقدامات دولت شگفت‌آور و تعجب‌آمیز است در حالی که در شرایط سخت اقتصادی کنونی، باید تسهیل اشتغال را در دستور کار خود قرار دهد نه آنکه اشتغال‌های موجود را در پیچ‌های قانونی و بروکراسی دچار چالش و مشکل کرده و برخی از شغل‌ها را به نابودی کشاند.

وی با بیان اینکه کرونا به اندازه کافی به مشاغل مختلف آسیب زده و اشتغال‌زایی را در کشور با چالش مواجه کرده است، ادامه داد: اکنون زمان ایجاد یک چالش جدید ازسوی وزارت صنعت و معدن و تجارت نیست، درواقع این وزارتخانه با اقداماتی در جهت حذف فروشندگان حقیقی فروشگاه‌های آنلاین برخلاف سیاست‌های جهش تولید حرکت می‌کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی معتقد است دولت درصورت حذف فروشندگان در پلتفرم‌های فروشگاه‌های آنلاین استارتاپی آشفتگی جدید در بازار اقتصاد آنلاین و استارتاپ‌ها ایجاد می‌کند ولذا باید به دولت گفت بی‌تدبیری کافی است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: استارتاپ‌ها "مجوز اختصاصی اتحادیه استارتاپ‌ها" را دارند لذا درخواست مجوزهای بی‌مورد و متعدد از فروشنده‌های حقیقی -که زیرنظر فروشگاه‌های آنلاین هستند- تنها به معنای چوب لای چرخ استارتاپ‌ها گذاشتن است.

به گفته سلیمی دولت از یک طرف شعار واگذاری به بخش خصوصی را می‌دهد و از طرف دیگر به دنبال تمرکزگرایی و در اختیار گرفتن کسب و کارهای پردرآمد همچون استارتاپ‌ها است در حالی که استارتاپ‌ها را تنها بخش خصوصی می‌تواند سر پا نگه دارد.

وی تاکید کرد: مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت درصورت اقدام به جمع‌آوری اطلاعات تمامی فروشندگان در پلتفرم‌های فروشگاه‌های آنلاین استارتاپی با هدف رقابت با بخش خصوصی با غربالگری و حذف فروشندگان حقیقی به فروشندگان و تولیدکنندگان خرد در کسب کارهای نوپای استارتاپی ضربه خواهد زد و مجلس با این اقدامات برخورد می‌کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، بیماری کرونا، خرید و فروش، ویروس کرونا