طغیانی مطرح کرد ؛

تلاش بانک مرکزی برای بازگشت ارز صادراتی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید پس از برگزاری جلسات متعدد با دستورکار بررسی التهابات بازار ارز و چرایی رشد نرخ دلار ، جمع بندی کمیسیون اقتصادی درباره راهکارهای ساماندهی این بازار اواسط هفته جاری ارائه خواهد شد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی طغیانی درباره رشد نرخ ارز، گفت: پس از برگزاری جلسات متعدد با دستورکار بررسی التهابات بازار ارز و چرایی رشد نرخ دلار ، جمع‌بندی کمیسیون اقتصادی درباره راهکارهای ساماندهی این بازار اواسط هفته جاری ارائه خواهد شد.

برگزاری جلسات کمیسیون اقتصادی با مسئولان اجرایی و دست اندرکاران بازار ارز همچنان تداوم دارد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برگزاری جلسات کمیسیون اقتصادی با مسئولان اجرایی و دست اندرکاران بازار ارز همچنان تداوم دارد، افزود: انتظارات تورمی شکل گرفته میان فعالان اقتصادی و شیوع ویروس کرونا و به تبع آن اختلال در صادرات غیرنفتی مانع تامین منابع ارزی شد.

وی اظهار کرد: واردکنندگان به دنبال خرید دلار با نرخ پایین و صادرکنندگان در انتظار افزایش نرخ ها هستند که این روند موجب افزایش قیمت دلار شده است.

تلاش بانک مرکزی برای بازگشت ارز صادراتی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بانک مرکزی در تلاش است که صادرکنندگان را موظف به بازگشت ارز صادراتی کند، اظهار کرد: راهکارهای کمیسیون اقتصادی و مجلس برای ساماندهی بازار ارز و کاهش التهابات این حوزه تا اواسط هفته جاری تدوین و ارائه می شود.وی  از برگزاری جلسه‌ای با فعالان بازار ارز و مسئولان مربوطه در دوشنبه جاری خبر داد و اضافه کرد: پس از چکش کاریِ ایده صاحب نظران، راهکارهای مناسب ارائه خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، ارز، ارز و پول