آصفری مطرح کرد ؛

تاثیر روابط تجاری ایران با کشورهای آمریکا لاتین

نماینده مردم ار اک، خنداب و کمیجان معتقد است اگر در این سالهای اخیر دولت روابط تجاری خود را با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا گسترش می داد منافع اقتصادی کشورمان تامین می شد.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسن آصفری به تاثیر روابط تجاری ایران با کشورهای آمریکا لاتین به ویژه ونزوئلا در بهبود وضعیت اقتصادی کشورمان اشاره کرد و گفت: روابط سیاسی و اقتصادی ونزوئلا و جمهوری اسلامی ایران مربوط به یک دهه گذشته بوده، اما متاسفانه دولت فعلی در این سالیان اخیر از گسترش روابط تجاری با کشورهای آمریکای لاتین و حوزه خلیج فارس غفلت کرده بود و همه تخم مرغ‌های دیپلماسی را در سبد برجام گذاشتند که عملا هیچ منفعتی برای کشورمان در پی نداشت.

محمد حسن آصفری در ادامه افزود: در حال حاضر دولت پس از هفت سال غفلت از روابط تجاری با کشورهای همسایه و آمریکای لاتین متوجه این تعلل شده که دیگر کار از کار گذشته است؛ بنابراین ما در شرایط تحریمی می‌توانیم از روابط تجاری با این کشورها منافع اقتصادی خود را تامین کنیم.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورهای ایران و ونزوئلا تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور ونزوئلا هر 2 دارای یک دشمن مشترک به نام ایالات متحده آمریکا هستند که با شدیدترین تحریم‌های آن نیز مواجه شدند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه افزود: بنابراین؛ با توجه به این تحریم‌ها، هر 2 کشور می‌توانند با هم روابط تجاری گسترده‌ای در مبادله کالا و ... داشته باشند تا این روابط بتواند دامنه تحریم‌ها را برای 2 کشور کمتر کند.

وی اظهار کرد: ونزوئلا و برخی دیگر از کشورهای آمریکای لاتین به سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در آنجا استقبال می‌کنند و البته جمهوری اسلامی نیز آمادگی لازم برای همکاری دوجانبه در مسائل سیاسی و اقتصادی را با آنها دارد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، ونزوئلا