مالکی مطرح کرد ؛

همکاری همه جانبه پاکستان و ایران برای مقابله با تروریست ها

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: پاکستان باید برای مقابله و مبارزه با تروریست ها همکاری همه جانبه ای را با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد تا که این گروهک ها نتوانند دست به اقدامات کور و بزدلانه بزنند.

خبرگزاری خانه ملت؛ فدا حسین مالکی به اقدام بزدلانه اخیر تروریست‌ها مبنی بر انفجار در نزدیکی روستای گلوگاه واقع در بخش کورین سیستان و بلوچستان و تعلل پاکستان در مقابله با این گروهک‌ها اشاره کرد و گفت: عزیزان ما در سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی به دنبال به دست آوردن اطلاعات بیشتری درباره این اقدام نابخردانه و بزدلانه هستند.

فدا حسین مالکی  در ادامه افزود: آنچه که مسلم بوده این گروهک‌ها با اقدامات مذبوحانه به دنبال ایجاد رعب و وحشت در جامعه هستند تا برای خود جایگاهی را دست و پا کنند، ولی خوشبختانه توسط نیروهای نیروهای امنیتی و انتظامی کشورمان همیشه مورد سرکوب واقع شدند.

نماینده مردم زاهدان با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی باید برای سرکوب این نیروها رایزنی‌های خود را با کشور پاکستان که بخش اعظمی از این تروریست‌ها در آنجا پناهگاه گرفتند، بیشتر کند، تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی باید به صورت جدی وارد مذاکره با پاکستان شود تا اینکه این کشور از مرزهای خود با یک جدیت خاصی محاظفت کند؛ البته پس از اینکه سردار باقری، فرامندهی ستاد کل نیروهای مسلح وارد گفت‌وگو با مقامات ارشد نظامی پاکستان شدند شرایط تا حدودی بهتر شد و این به گونه‌ای بوده که طرف مقابل هم گشت‌های خود را در مرزها زیاد کرده است.

فدا حسین مالکی در ادامه افزود: پاکستان باید پاسخگوی این اقدامات تروریست‌ها باشد؛ چرا که اکثر قریب به اتفاق تروریست‌ها از خاک پاکستان وارد کشور می‌شوند لذا ما نمی‌توانیم همیشه شاهد درگیری‌ها و شهادت فرزندانمان باشیم و البته این مسئله نیز با حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی در میان گذاشته خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تروریست ها، تقویت دیپلماسی، پاکستان