حدادی مطرح کرد ؛

اصلاح قوانین انتخابات ریاست جمهوری و شوراها

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: پس از آسیب شناسی قوانین انتخاباتی در کمیسیون، ۲ کارگروه برای اصلاح قوانین انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تشکیل شد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علی حدادی  در تشریح نشست صبح امروز (سه‌شنبه 17 تیر ماه) کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس، اظهار داشت: در این جلسه پیرامون تعامل با شورای نگهبان گفت‌وگو شد و نماینده این شورا یعنی آقای محمد دهقان نیز در جلسه کمیسیون حاضر شد و نظرات خود را ارائه کرد، اعضای کمیسیون نیز آسیب‌شناسی و نظرات خود را راجع به قانون انتخابات شوراها بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نتیجه این نشست، جمع‌بندی شد تا 2 کارگروه تشکیل شود که یک کارگروه به عنوان کارگروه بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها و یک کارگروه نیز برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شد.

وی افزود: همچنین نمایندگانی از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه حاضر بودند و آن‌ها نیز مشارکت کارشناسی را با کارگروه‌ها خواهند داشت.

حدادی ادامه داد: تعامل خوبی با اعضا و پژوهشکده شورای نگهبان نیز ارتباط داریم و مباحث خوبی در جلسه امروز با دهقان مطرح شد که خروجی مناسبی خواهد داشت.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ساعت 14 امروز نیز در قالب گزارش امنیت داخلی وزیر کشور در کمیسیون حاضر می‌شود و بعد از جلسه گزارش را ارائه می‌دهیم، لازم به ذکر است که یکی از وظایف کمیسیون امورداخلی، امنیت داخلی است./

پایان پیام

برچسب ها

آئین نامه داخلی، اخبار برگزیده، امنیت