سعیدی مطرح کرد ؛

راه اندازی سیستم اطلاعات یکپارچه کشاورزی تا پایان برنامه ششم

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: بر اساس قول وزیر جهاد کشاورزی سیستم اطلاعات یکپارچه بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه این سیستم راه اندازی و اجرایی می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛  معین الدین سعیدی در تشریح نشست صبح امروز (سه‌شنبه 17 تیرماه) کمیسیون کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، گفت: هدف از نشست امروز در ابتدای کار کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی آشنایی مسئولین وزارت جهاد کشاورزی با نظرات نمایندگان بود.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نشست امروز تصمیم گرفته شد تا 13 کمیته سه نفره در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تشکیل شود، این کمیته‌ها به صورت تخصصی متناظر با معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی مباحث روز را بررسسی می‌کند.

وی، افزود: یکی از کمیته‌های سه نفره تخصصی کمیسیون کشاورزی به ریاست آقای عسکری موضوع واردات نهاده‌ها، اختلافات موجود با وزارت صنعت، معدن و تجارت و عدم تخصیص ارز توسط بانک مرکزی را به صورت فنی و تخصصی بررسی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: جهت دهی منطقی به تولیدات کشاورزی، توسعه کمی و کیفی زنجره‌‎های ارزش، حمایت از شهرک‌های کشاورزی، توسعه دانش و تحقیقات، افزایش ضریب خود اتکایی در نهاده‌ها، موضوع یاوران تولید نیز در نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سعیدی، عنوان کرد: بر اساس قول وزیر جهاد کشاورزی سیستم اطلاعات یکپارچه بخش کشاورزی تا پایان برنامه ششم توسعه این سیستم راه‌اندازی و اجرایی می‌شود.


سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولین وزارت جهاد کشاورزی از نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درخواست حمایت همه جانبه از تولید محصولات اساسی مانند دانه‌های روغنی و تخصیص سهم 10درصدی بخش کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی را داشتند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: الزام بانک‌های غیر تخصصی به پرداخت سهم 15 درصد منابع به بخش کشاورزی با توجه به جایگاه ویژه این حوزه در تولید ناخالص ملی و تاکید مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم یکی دیگر از خواسته‌های مسئولین از نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: بانک‌های غیر تخصصی باید بر اساس قانون برنامه ششم توسعه 15درصد از منابع خود را به بخش کشاورزی بسپارند درحال حاضر این سهم 2 درصد است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اراضی کشاورزی، اصلاح نظام تعرفه کشاورزی