طغیانی مطرح کرد ؛

لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

خبرگزاری خانه ملت؛ مهدی طغیانی  در تشریح نشست کمیسیون متبوعش، گفت: لایحه های اعاده شده از سوی شورای نگهبان در جلسه کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت؛ یکی از دستورکارهای بررسی لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی بود؛ در این لایحه افراد برای برخورداری از خدمات ملزم به پرداخت مبلغ پایه هستند و به زعم شورای نگهبان ممکن است برخی از آنها نتوانند این مبلغ را پرداخت کنند.

وی  افزود:برای رفع ایراد مذکور مقرر شد، پس از گفت و گو با فقهای شورای نگهبان، پیشنهادات مناسب برای تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی ارائه شود، زیرا این صندوق می تواند پس از بروز حوادث طبیعی کمک شایانی به ساخت مسکن کمک کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تشریح لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی، توضیح داد: براساس این لایحه برای حدود 30 میلیون واحد مسکونی، بیمه تعریف شده است و در صورت بروز حوادث، برای ساخت مجدد مسکن کمک خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اصلاح لایحه مالیات بر ارزش افزوده یکی دیگر از دستورکارهای کمیسیون اقتصادی بود، اضافه کرد: از آنجایی که اعتبار قانون قبلی مالیات بر ارزش افزوده در شهریور ماه به اتمام می رسد، شورای نگهبان خواستار تمدید این قانون شد تا جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده را به دقت بررسی کند./

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، بیمه