در نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) بررسی شد؛

راهکارهای ارتقای سیاستگذاری در حوزه سیاست های حمایتی از اقشار محروم و کم درآمد

نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) پیرامون راهکارهای ارتقای سیاستگذاری در حوزه سیاست های حمایتی از اقشار محروم و کم درآمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نشست مشترک مرکز پژوهش های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) امروز (چهارشنبه 18 تیرماه) پیرامون راهکارهای ارتقای سیاستگذاری در حوزه سیاست‌های حمایتی از اقشار محروم و کم‌درآمد، برگزار شد.

گفتنی است در این نشست که با حضور دکتر سید‌محمدهادی سبحانیان سرپرست معاونت پژو‌هش‌های اقتصادی، معاونین و مدیران کمیته امداد امام خمینی(ره)، در حوزه‌های حقوقی و امور مجلس، اشتغال و خودکفایی، حمایت و سلامت خانواده و اداری-مالی و نیز مدیران و کارشناسان معاونت فرهنگی- اجتماعی و معاونت اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد، ضمن بررسی اقدامات صورت گرفته، محورهایی که در برنامه ریزی‌های آتی می‌تواند به پیشگیری از ایجاد فقر و بهبود سیاستگذاری در این حوزه منجر شود مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است ساماندهی کمک‌های حمایتی و بهبود وضعیت معیشت طبقات محروم از این طریق برنامه‌ریزی جهت تضمین دسترسی دهک‌های پایین درآمدی به حداقل معیشت و چگونگی ایجاد درآمد و اشتغال پایدار برای قشر محروم جامعه و اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) از جمله محورهایی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین با توجه به ابراز تمایل هر دو دستگاه مقرر گردید در خصوص محورهای مذکور با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیته امداد امام خمینی(ره) اقدامات تقنینی مورد نیاز در قانون برنامه هفتم توسعه و سایر قوانین مربوطه دنبال شود./
پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار ویژه، برنامه های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره)