فرهنگی مطرح کرد ؛

انتخابات دور دوم مجلس یازدهم در 21 شهریورماه برگزار می شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: جایگزین غلامرضا تاجگردون و سینا کمالخانی و ۲ منتخب مردم که پیش از آغاز مجلس یازدهم از دنیا رفتند، در انتخابات میان دوره ای مشخص می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسین فرهنگی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم اکنون 275 نماینده دارد، اظهار داشت: 2 نفر از منتخبیان ملت از حوزه‌های انتخابیه تهران و آستانه اشرفیه پیش از آغاز مجلس یازدهم فوت کردند، منتخب مردم تفرش نیز از حضور در مجلس بازماند و امروز نیز اعتبارنامه یک نفر از منتخبان مردم در مجلس رد شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باوجود اینکه 290 نماینده مردم باید در مجلس حاضر باشند، با تصمیم امروز مجلس، اکنون 275 نفر نماینده در مجلس حاضر هستند.

وی افزود: 11 کرسی باقی مانده مجلس باید در دور دوم تعیین تکلایف شوند و 4 کرسی که در مورد آن‌ها توضیح داده شد در انتخابات میان دوره‌ای مجلس یازدهم تعیین تکلیف شوند که با آمدن این 15 نماینده، مجلس تکمیل شده و 290 نماینده مردم در مجلس مشخص می‌شوند.

فرهنگی ادامه داد: 22 نفر به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم رفته‌اند تا 11 نماینده مردم مشخص شوند، انتخابات دور دوم مجلس یازدهم در 21 شهریورماه برگزار می‌شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جایگزین 2 نماینده فوتی، منتخب مردم تفرش و غلامرضا تاجگردون که امروز اعتبارنامه‌اش در مجلس رد شد نیز در انتخابات میان دوره‌ای مشخص می‌شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات مجلس