اسماعیلی مطرح کرد ؛

اصلاح قانون انتخابات با هدف شفافیت مالی

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی می گوید باید در انتخابات ریاست جمهوری شفافیت مالی کاندیداها در حوزه تبلیغات و ستادهای انتخاباتی در استان ها مشخص شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ ولی اسماعیلی  با اشاره به ضرورت اصلاح قانون انتخابات، گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری زمان داریم، هر سال و هر دوره در خصوص الکترونیکی شدن انتخابات صحبت شده اما به نتیجه نرسیده است از این رو باید تکلیف الکترونیکی شدن انتخابات در این دوره مشخص شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضوع دیگری که باید در قانون انتخابات به آن پرداخت کرد، شفافیت مالی کاندیداها است که این شفافیت باید در 2 حوزه تبلیغات انتخاباتی و مدیریت ستادهایی که در استان های مختلف سازماندهی شود.

اسماعیلی  اظهارداشت: همچنین ورود احزاب به انتخابات باید تقویت شود از این رو پس از بررسی اصلاح قانون انتخابات، در ادامه طرح مجلس دهم مسئله استفاده از پتانسیل احزاب و گروه های سیاسی دنبال می شود، در تلاش هستیم دراین مجلس احزاب را شناسنامه دار کنیم، از وزارت کشور مجوز بگیرند و از ورود احزاب قارچ گونه که تنها برای حضور در انتخابات شکل می گیرد جلوگیری شود، در واقع دراین طرح احزاب سازماندهی می شوند تا با ورود به انتخابات هم کاندیدای مورد نظر خود را تبلیغ کنند و هم شاخص های ورود کاندیداها به انتخابات را قوام بخشند.

وی اسماعیلی تاکید کرد: شورای نگهبان شاخص هایی برای کاندیداها با عنوان رجل سیاسی در نظر گرفته است، اما احزاب می تواند شاخص های تخصصی برای داوطلبان تعریف کنند که منجر به انتخاب مناسب مدیر کشور شود.

وی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: باید وضعیت نظارت بر انتخابات شوراها تعیین تکلیف شود و بررسی کنیم مجلس همچنان ناظر این انتخابات باشد یا تلفیقی از هیات نظارت مجلس و وزارت کشور عهده دار نظارت باشد، ازاین رو احتمال دارد اصلاحاتی در خصوص نظارت بر انتخابات شوراها صورت گیرد.
ولی اسماعیلی تصریح کرد: همچنین در نظر داریم به موضوع ساختار انتخابات مجلس نیز ورود کنیم، پایه همه انتخابات به انتخابات سنتی مجلس بر می گردد، تنها در کشور ما انتخابات سنتی برگزار می شو؛ می خواهیم درمجلس جدید، ساختار سنتی را بهم بزنیم، ساختار تحزب و احزاب را مطرح کنیم و انتخابات استانی را کلید بزنیم که امر بعد از اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار قرار می دهیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح شرایط نامزدهای انتخابات، افزایش مشارکت در انتخابات میان مردم، الکترونیکی کردن انتخابات، انتخابات، شفافیت