کاظمی مطرح کرد ؛

تعیین شاخص برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید عدم در نظر گرفتن شاخص هایی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته است.

خبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا کاظمی  با اشاره تشکیل کارگروهی در کمیسیون شوراها برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: کمتر از یکسال تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراها فرصت داریم از این رو کمیسیون اصلاح قانون این دو انتخابات را در اولویت کاری خود قرار داده است، تا بتوان با هماهنگی شورای نگهبان این اصلاحات را اعمال کنیم.

وی  ادامه داد: برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهور، دولت و نمایندگان چند طرح و لایحه ارائه کرده اند، از این رو کارگروهی تشکیل داده شده تا این موارد را بررسی کنند و با جمع بندی نظرات دولت و نمایندگان اصلاحاتی در قانون انتخابات رقم بزنند.

نملینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات ریاست جمهور مشکلات عدیده ای دارد از جمله تعریف رجل سیاسی و شرایط ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری است، از آنجایی که پارامترهای خاصی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وجود ندارد، 500 نفر ثبت نام می کنند که وقتی جزو رجل سیاسی محسوب نمی شود و از سوی شورای نگهبان رد می شوند، بار منفی برای نظام دارد. جریان های مخالف نظام از این امر سوء استفاه می کند.

وی  تاکید کرد: از این رو لازم است قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود و شرایط ثبت نام در این انتخابات متناسب با شرایط حاکم بر کشور تغییر کند چرا که مردم انتظاراتی از جایگاه ریاست جمهوری دارند و باید به این نیاز پاسخ درست داده شود.

این نماینده مجلس در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، مطرح کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیز مطرح است که برای اجرایی شدن آن باید نظر وزارت کشور و شورای نگهبان گرفته شود تا این امر در قانون انتخابات دیده شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در خصوص اصلاح قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: همچنین قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح و بازنگری دارد باید پیش از برگزاری این انتخابات موارد مورد نیاز اصلاح شود، در تلاش هستیم درکارگروه مذکور بر روی نکات مطرح شده کار شود تا هرچه سریع تر اصلاحات برای تصویب نهایی به صحن علنی ارسال شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح شرایط نامزدهای انتخابات، اصولی برای مدیریت ، کنترل و نظارت در انتخابات، الکترونیکی کردن انتخابات، انتخاب، انتخابات