ابراهیمی مطرح کرد ؛

طرح تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسان و نهضتی ها

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس یازدهم با اشاره به تصویب یک فوریت طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسان و نهضتی های سوادآموزی، گفـت: نگاه غیرکارشناسی و ناعادلانه آموزش و پرورش به حائزین شرایط استخدام در قانون مذکور سرنوشتی نامناسب برای نهضتی های عزیز رقم زده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ یحیی ابراهیمی در خصوص طرح تعیین تکلیف استخدامی حق‌التدریسان و نهضتی‌ها با اشاره به تاریخچه‌ قانون مصوب سال ۸۸، ضمن اشاره به اصلاحات و الحاقات بعدی آن، گفت: با توجه به اینکه امسال سال پایانی اجرای قانون مذکور است، با تعدادی از نمایندگان محترم جهت جلوگیری از تضییع حقوق ۴ گروه از نیروهای مشغول در آموزش و پرورش شامل خرید خدمتی‌ها، معلمان پیش‌دبستانی، نهضتی‌های سوادآموزی، معلمان و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی اصرار به تصویب طرح به صورت دوفوریتی شد، اما کلیت مجلس تصمیم به بررسی طرح به صورت یک‌فوریتی گرفت.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس یازدهم در خصوص مشکلاتی که نهضتی‌های در این قانون داشته‌اند، افزود: نگاه غیرکارشناسی و ناعادلانه دستگاه آموزش‌ و پرورش به حائزین شرایط استخدام در قانون مذکور می‌باشد، این نگاه غیرکارشناسی سرنوشتی نامناسب را برای نهضتی‌های عزیز رقم زده است.

وی، ادامه داد: متولیان دستگاه آموزش‌ و پرورش باید به این سوالات پاسخ دهندکه چه فرقی میان نهضتی‌ها و سایر حائزین شرایط در قانون استخدامی مذکور است که فقط نهضتی‌ها (دوبار)، هم قبل از طی دوره آموزشی و هم بعد از طی کردن دوره آموزشی در آزمون شرکت نمایند؟ فلسفه‌ی دوبار شرکت کردن در آزمون، آن هم فقط برای متقاضیان نهضتی‌ چیست؟ نهضتی‌های عزیز که بعضاً بیش از ۱۳-۱۴سال با حقوق بسیار پایین (نزدیک به مجانی) در خدمت دستگاه آموزش‌ و پروش خدمت کرده‌اند، چرا باید این بی‌عدالتی را تحمل کنند؟ از این رو شایسته است نهضتی‌های عزیز که اغلب آن‌ها مدارج علمی دانشگاهی را طی کرده‌اند مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در این اوضاع کرونا که باید مردم از سفر بپرهیرند، برای مثال، چرا دستگاه آموزش و پرورش ۷۰۰ نفر از موکلین بنده در شهرستان دلفان را جهت آزمون، مجبور به رفتن به مرکز استان نموده است؟جا ی تاسف دارد که وزیر دستگاه مربوطه در مصاحبه‌هایش بیان می‌کند که بیش از ۴۰ درصد از استخدامی‌های آموزش‌ و پرورش مراحل معمول استخدامی را طی نکرده‌اند و با فشار وارد دستگاه مربوطه شده‌اند!

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خاطرنشان کرد: بنده و سایر نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی، تلاشمان این است که کوچک‌ترین اجحافی در حق عزیزان زحمتکش نهضت سوادآموزی صورت نگیرد، بنابراین از هرگونه اقدام قانونی در این راستا مضایقه نخواهیم نمود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استخدام معلمان، استخدامی، نهضت سواد آموزی