سرگزی مطرح کرد ؛

زمین ارزان قیمت و تسهیلات کم بهره راه کار تولید انبوه مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی حجم بالایی از اراضی دولتی در اختیار وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی است، از این رو در این وضعیت این دستگاه ها باید هر چه سریع تر اراضی مربوطه را برای اجرای پروژه های مسکن سازی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمد سرگزی با اشاره به اهمیت تقویت رویکرد تولید انبوه مسکن در کشور، گفت: در سال های گذشته طرح کلان مسکن مهر در کشور اجرایی شد که نقاط قوت بسیاری داشت، در عین حال دارای برخی نقاط ضعف نیز بود. اما قطعا می توان از آن الگو برای تولید گسترده مسکن در کشور بهره برد.
تولید انبوه مسکن

زمین ارزان قیمت و تسهیلات کم بهره راه کار تولید انبوه مسکن

وی  ادامه داد: به نظر من برای تولید انبوه مسکن باید به متقاضایان ساخت و تولیدکنندگان مسکن، زمین ارزان قیمت و تسهیلات کم بهره ارائه شود، قطعا با این استراتژی می توان بخش عمده ای تقاضای کنونی بازار مسکن را مرتفع کرد.

وزارتخانه ها اراضی دولتی را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند


نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی حجم بالایی از اراضی دولتی در اختیار وزارتخانه ها و دستگاه های دولتی است، از این رو در این وضعیت این دستگاه ها باید هر چه سریع تر اراضی مربوطه را برای اجرای پروژه های مسکن سازی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند.

دولت اقدام به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به سازندگان کند

سرگزی افزود: این موضوع واضح و مبرهن است که تحرک در بازار ساخت و ساز و تولید مسکن، نیاز مشوق های اقتصادی است، از این رو اگر دولت نسبت به ارائه تسهیلات ارزان قیمت به سازندگان کند، میزان تولید مسکن افزایش چشمگیری خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از مولفه های اصلی در تولید انبوه مسکن در کشور، مسئله نظارت بر روند اجرای و ساخت و ساز این پروژه های کلان است تا مشکلات پیشین در اجرای پروژه های مشابه رخ ندهد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن، بخش مسکن، تأمین مسکن