جمیری مطرح کرد ؛

طولانی شدن تجاوزگری ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها در یمن

نماینده مردم بوشهر درمجلس گفت: ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها تلاش می کند از طریق تشدید حملات به یمن، زمینه افزایش فشار سیاسی بر گروه های مقاومت را فراهم کند.

 خبرگزاری خانه‌ملت ؛ عبدالکریم جمیری با اشاره به حملات ائتلاف سعودی به الحدیده و روستاهای آن، گفت: عربستان سعودی و کشورهای هم پیمانشان از هر راهی می خواهند جنبش یمن و حرکتی که ایجاد شده است را متوقف کنند و بنابراین فشار به مردم یمن می آید ،همانطور که فشارهایی را به ایران و حزب‌الله لبنان می آورند.

عبدالکریم جمیری با اشاره به طولانی شدن تجاوزگری ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها در یمن، تاکید کرد: یمنی ها در ابتدای درگیری های نظامی نشان دادند گروه های متجاوز در جنگ زمینی شانسی ندارند و اکنون نیز با تکیه بر توانمندی داخلی توانسته اند در عرصه هوایی نیز پاسخ های کوبنده ای به ائتلاف عربی دهند،در واقع ائتلاف عربی به رهبری سعودی ها تلاش می کند از طریق تشدید حملات هوایی به یمن، زمینه افزایش فشار سیاسی بر گروه های مقاومت را فراهم کند.

وی  با اشاره به اینکه متاسفانه حملات تروریست های متجاوز به یمن موجب شده زیرساخت های این کشور نابود شود که این موضوع برخلاف همه قوانین بشردوستانه است، ادامه داد: این مهم درحالی است که یمنی ها نیز ساکت ننشستند و امروزه مشاهده می شود پهپادها و موشک های دوربرد آنها خاک سعودی ها را ناامن کرده است.

جمیری با بیان اینکه قلب مردم جهان از کشتار مسلمانان یمن جریحه‌دار است، مطرح کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و مشکلات غذا و دارو در یمن ،فاجعه انسانی در یمن در حال شکل گیری است .بعد از ۷ سال شدیدترین بمباران ها را بر سر مردم یمن کردند و به فجیع ترین شکل ممکن، حقوق بشر را نقض و کودک کشی می کنند؛بیمارستان ها بمباران می کنند، مردم بی دفاع را از بین می برندو مجامع بین الملی و حقوق بشر سازمان ملل متحد این بحران را نمی بینند و خود را به خواب زده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به پشت پرده تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی،خاطرنشان کرد: ائتلاف سعودی و در رأس آن آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر سیاست های شکست خورده و توسعه طلبانه شان و هم برای فرار از افتضاحی که در صحنه عملیات نظامی که با آن روبه‌رو هستند، به این کشور فشار می آورند. همچنین آمریکایی ها از طریق جنگ یمن زمینه فروش تسلیحات به عربستان و دیگر کشورها را فراهم کردند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه عملیات های ارتش و کمیته های مردمی یمن سبب شده موازنه قدرت تغییر یابد و دست برتر با یمنی ها باشد، اظهار کرد: کشور ضعیفی مثل یمن توانسته با اقدامات نظامی مبتکرانه و نوآورانه برگ برنده را در این میدان به دست بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه کشورهای ائتلاف عربی در باتلاق تجاوز به یمن گیر افتاده اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم سعودی ها و کشورهای همراه آنها متوجه شوند ادامه تجاوزگری آنها سودی برایشان نخواهد داشت و متجاوزان باید دست از جنایت علیه بشریت و کشتار مردم مظلوم یمن بردارند و یمن را ترک کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه عرب، اخبار برگزیده، عرب، عربستان