ذاکر مطرح کرد ؛

کمیته ای برای مجازات قاتلان سردار سلیمانی

نماینده مردم ارومیه مجلس گفت: وزارتخارجه براساس گزارش اخیری که در شورای حقوق بشر سازمان ملل قرائت شده، کمیته ای را برای پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی و مجازات قاتلان ایشان تشکیل دهد.

خبرگزاری خانه ملت؛ سید سلمان ذاکر با اشاره به گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر مبنی بر اینکه آمریکا نتوانسته اسناد و شواهدی محکم درباره ضرورت حمله به کاروان حامل سردار سلیمانی ارائه کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه سازمان ملل نیز به غیرقانونی بودن ترور حاج قاسم اعتراف کرده باید این موضوع را به طور جدی پیگیری کنیم.

وی  با اشاره به مطالبه مردم برای پیگیری خون به ناحق ریخته شده سردار سلیمانی، بیان کرد: وزارت خارجه واقعا در این عرصه ضعیف عمل کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حکم جلبی که ایران در رابطه با ترور سردار سلیمانی علیه دونالد ترامپ صادر کرده و برای اینترپل فرستاده است، افزود: با دلایل محکم این موضوع را برابر با رای صادر شده از طرف قوه قضایئیه باید دنبال کنیم.

ذاکر ادامه داد: مطابق گزارش سازمان ملل، ترور سردار سلیمانی بر خلاف منشور سازمان ملل انجام شده و همین موضوع باید برای وزارت خارجه دلیلی باشد تا با تشکیل کمیته‌ای، مطالبات مردم را در این زمینه پیگیری کند.

این نماینده مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی گفت: حاج قاسم دین فراوانی بر گردن ما دارد و کمترین کار این است که ترور ناجوانمردانه ایشان را پیگیری کرده و قاتلان ایشان به سزای عمل خود برسند. امیدواریم در کنار مسائل حقوقی وزارت خارجه این مساله حقوقی را پیگیری کرده و تهدیدات را خنثی کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ترور، حقوق بشر، حل بحران سوریه، داعش، سپاه پاسداران