غضنفر آبادی مطرح کرد ؛

برده داری سازمان یافته که در تاریخ آمریکا و اروپ

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی گفت: برده داری سازمان یافته که در تاریخ آمریکا و اروپا وجود داشته ،از بین نرفته بلکه به شکل دیگری تغییر پیدا کرده است.

خبرگزاری خانه ملت ؛ موسی غضنفر آبادی با اشاره به ناآرامی های ضدتبعیض نژادی در آمریکا و برخی کشورهای غربی گفت: آمریکا بیش از نیم قرن است که خودش را پرچم دار دموکراسی و آزادی در جهان می‌داند و همین باعث شده که خودش را مهره اصلی حقوق بشر بداند.

وی  با اشاره به ادعای آمریکا و غرب در زمینه حقوق بشر افزود: آمریکایی ها کشورهای دیگر را در زمینه حقوق بشر تا می‌توانستند آزار می‌دادند،اما الان در این بازی هاج و واج مانده اند و نمی توانند از پس موج عظیم اعتراضات علیه برده داری نظام مند و سیستماتیک برآیند.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار وحشیانه پلیس علیه معترضان تاکید کرد: موج خشم و ناآرامی‌ها در سراسر آمریکا در اعتراض به قتل سیاه پوست آمریکایی به دست نیروهای پلیس این کشور و تهدیدات دونالد ترامپ به مقابله نظامی با معترضان در شهرهای مختلف این کشور رو به گسترش است و نیروهای پلیس برای سرکوب اعتراضات به زیر گرفتن معترضان توسط خودرو روی آورده است.

نماینده مردم در مجلس هشتم و یازدهم با تاکید بر برده داری نوین و تبعیض نژادی سازمان یافته، مطرح کرد: تاریخ آمریکا و اروپا نشان می دهد که برده داری مرسوم بوده و چند سالی هم که شعار حقوق بشری‌ می دادند دروغ بوده است؛ شعار می‌دادند تا چپاول کنند و سیطره داشته باشند،شعار می‌دادند تا فریب بدهند؛ اما یک مرتبه این دم خروس بیرون میزند و بی عدالتی ها ناگهان خودش را نشان می دهد.

رئیس اسبق دادگاه‌های انقلاب استان تهران در ادامه افزود: هرزمانی که آمریکایی‌ها می‌خواستند کسی رو بازداشت کنند یا به صلابه بکشند، به آن انگ تروریست می زدند و از خانواده و زندگی او را ساقط می کردند.

وی با بیان اینکه امروز در اروپا و آمریکا مردم خسته اند و متوجه شدند که حقوق بشر غرب دروغ است، خاطرنشان کرد: تحرکاتی که در اروپا و آمریکا انجام می شود نشان می دهد که حقوق بشر آمریکایی شعار بوده و حقوق بشر ،آزادی بیان،آزادی گروه ها، حق شعار ،حق راهپیمایی همه اینها دروغ بوده است.

غضنفرآبادی با اشاره به اعتراضات مردم دی که علاوه بر رنگین پوستان ،سفیدپوستان هم به آن پیوسته اند، تاکید کرد: پلیس آمریکا وقیحانه به مردم حمله مسلحانه می کند و معترضان را با خودرو زیر می گیرند، با همه شعارهای حقوق بشری الان چرا واقعاً مردم را شکنجه می کنند؛چرا با ماشین زیر می گیرند، چرا بی احترامی به بی حد و مفرط نسبت به مردم دارند؟ البته فقط رنگین پوستان نیستند که مورد ظلم واقع می شوند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر درمجلس با اشاره به برده داری نوین در اروپا آمریکا مطرح کرد:برده داری نوین در غرب شکل گرفته است،برده داری که در تاریخ آمریکا و اروپا وجود داشته از بین نرفته بلکه به شکل دیگری تغییر پیدا کرده است.

وی در ادامه تاکید کرد: در جوامع غربی سیاهان نمی توانند حرف بزنند ، قابل احترام نیستند،به راحتی کشته می‌شوند؛پلیس آمریکا تا به حال دست به اقدامات جنایتکارانه بسیاری علیه خود مردم آمریکا زده است.

عضو کمیسیون قضایی،حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز صبر مردم آمریکا و اروپا لبریز شده است،تصریح کرد: مردم اگر همینطور ادامه دهند این سیستم برده داری نوین و ظالم در حال سقوط است،هیچ کسی هم نمی تواند جلوی سقوط آمریکا را بگیرد و به فرمایش مقام معظم رهبری این کشتی تایتانیک در حال غرق شدن است و امیدواریم حکومت‌های عادلانه و دلسوز واقعی برای مردم غرب برسرکار بیایند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تبعیض، تبعیض آمیز، حقوق بشر