حاجی بابایی مطرح کرد ؛

توزیع کالاهای اساسی با کارت های هوشمند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طرح تضمین تامین کالاهای اساسی و دارو اقشار آسیب پذیر با قیمت مناسب با قید یک فوریت تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و کمیته های مربوطه فردا در نوبت صبح و روز سه شنبه جزئیات طرح بررسی خواهد شد.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تدوین طرح تضمین تامین کالاهای اساسی و دارو اقشار آسیب‌پذیر با قیمت مناسب در این کمیسیون گفت: این طرح با قید یک فوریت تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است و کمیته‌های مربوطه فردا در نوبت صبح و همچنین سه‌شنبه جزئیات طرح را بررسی خواهند کرد.

حاجی بابایی  با بیان اینکه دهک‌های پایین جامعه با وضعیت فعلی کشور در بحث گرانی‌ها و تورم دچار مشکل اساسی شده‌اند، افزود: حدود 10.5 میلیارد دلار ارز یارانه‌ای 4200 تومانی در سال جاری به کالاهای اساسی اختصاص داده شده و از سوی دیگر 250 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تبصره 14 است، همچنین موارد گوناگون دیگری هم برای کمک به اقشار مختلف جامعه در بودجه امسال قرار داده شده است.

توزیع کالاهای اساسی با کارت‌های هوشمند

وی  تصریح کرد: این کمک‌ها باید با استفاده از کارت‌های الکترونیکی و کارت‌های هوشمند ساماندهی شود و بتوانیم در یک فرصت تعریف شده در حالی که دهک‌های پایین جامعه تحت فشار مشکلات اقتصادی هستند، کالاهای اساسی را در اختیارشان قرار دهیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس تاکید کرد: وظایف بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و ... در طرح تضمین تامین کالاهای اساسی و دارو اقشار آسیب‌پذیر با قیمت مناسب کاملا مشخص شده است و براساس این طرح دولت مکلف به انجام کاری تعریف شده از سوی مجلس خواهد شد تا بتوان در شرایط فشار اقتصادی از بروز تورم بیشتر و افزایش نقدینگی در جامعه جلوگیری کرده و اقشار ضعیف را هم تحت حمایت مناسب قرار داد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعیین قیمت کالاهای اساسی، کالاهای اساسی، کالاهای تولیدی