ویس کرمی مطرح کرد ؛

تحقق سند تحول بنیادین

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس، جذب معلم در آموزش و پرورش را بی ضابطه خواند و گفت: مطمئن باشید با روال فعلی جذب معلم، هرگز سند تحول بنیادین محقق نخواهد شد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ مهرداد ویس کرمی با انتقاد از نحوه جذب معلمان در آموزش و پرورش، اظهار کرد: متأسفانه نحوه به کارگیری معلم در آموزش و پرورش با هیچ منطقی همراه نیست و ایرادات بسیاری به آن وارد است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش همواره بر مبنای مسائل سیاسی و جناحی اداره شده است، اضافه کرد: اکثر تصمیماتی که در آموزش و پرورش اتخاد می‌شود، ریشه پوپولیستی دارد و همواره علت اکثر استخدام‌ها و به کارگیری‌ها، جلب نظر و رأی بوده است.

وی ادامه داد: نبود هیچ مبنای مشخصی برای به کارگیری و جذب معلم موجب شده، سطح آموزش در مدارس و آموزش و پرورش کشور به شدت افت کند و ما شاهد بودیم که هر بار در آستانه انتخاب بدون هیچ ضابطه‌ای نسبت به جذب معلمان اقدام شده است.

ویس کرمی تصریح کرد: چنانچه قرار باشد هر قشری با فشار و تجمع در برابر مجلس و نهادهای تصمیم‌گیر خواسته خود را مطالبه و این خواسته اجرایی شود، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و این مسئله در دراز مدت یک دیکتاتوری اجتماعی ایجاد خواهد کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: حال سئوال اینجاست با این نحوه جذب معلم ما چطور می‌توانیم سند تحول بنیادین را عملیاتی کنیم؛ بنابراین ما سوگند خوردیم به قانون اساسی عمل کنیم و خارج از این مسیر نباید عمل و رفتاری داشته باشیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، حقوق معلمان، رتبه بندی معلمان