زارع مطرح کرد ؛

رسیدگی به قیمت های مسکن و خودرو

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از دادستان به عنوان مدعی العموم انتظار داریم تا به موضوع درج قیمت مسکن و خودرو در سایت ها ورود کرده و جلوی متخلفان را بگیرد تا قیمت سازی نکنند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رحیم زارع با اشاره به درج دوباره قیمت‌های مسکن و خودرو در سایت‌هایی همچون دیوار گفت: قوه‌‌قضائیه باید مانند دفعه قبل به این موضوع ورود کرده و با متخلفان برخورد قاطع انجام دهد.

رحیم زارع ادامه داد: سودجویان با سوءاستفاده از وضعیت افزایش نرخ ارز و طلا در کشور، بار دیگر قیمت‌گذاری را در سایت‌ها آغاز کرده‌اند که این اقدام روی التهاب بازار مسکن و خودرو و افزایش قیمت‌ها تاثیرگذار است، اما قوه‌قضائیه می‌تواند با چارچوب تعریف شده خود جلوی افزایش قیمت‌های یک شب را بگیرد.

وی  تاکید کرد: اکنون از دادستان به عنوان مدعی‌العموم انتظار داریم تا به این موضوع وارد کرده و جلوی سایت دیوار و بقیه سایت‌های متخلف را بگیرد تا قیمت‌سازی نکنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین ضمن تاکید بر ورود تعزیرات برای مقابله با گرانفروشی گفت: تعزیرات وظیفه دارد، در شرایطی که قیمت‌ کالاهای ضروری مردم به صورت لحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند، بحث نظارت واقعی را تقویت کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی صنعت خودرو کشور، اخبار برگزیده، انباشتگی تقاضای مسکن، بازار مسکن، بخش مسکن