عباس زاده امامی مطرح کرد ؛

طرح آمایش در حوزه آموزش عالی

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس با بیان اینکه متأسفانه طرح آمایش در حوزه آموزش عالی اجرایی نشده است، گفت: یکی از برنامه هایی که در کمیسیون آموزش پیگیری خواهیم کرد این است که رشته های دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت هر منطقه باشد.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ حسین امامی با تأکید بر رعایت و توجه به طرح آمایش در ایجاد و توسعه دانشگاه‌ها و کدرشته‌‎های دانشگاهی، اظهار کرد: توسعه رشته‌های دانشگاهی باید مبتنی بر ظرفیت‌های هر استان باشد و صرف افزایش تعداد دانشگاه‌ها کمکی به کشور نخواهد کرد.

امامی  ادامه داد: برای نمونه باید توسعه رشته‌هایی مانند شیلات را بیشتر در دانشگاه‌های شهرهای شمال و جنوب کشور دنبال کرد که ظرفیت پرورش ماهی بیشتر در این مناطق وجود دارد اما نباید محدودیت برای وجود چنین رشته‌‎های در استان‌های مرکزی ایجاد کرد چراکه ایجاد محدودیت شدید نیز موجب از بین رفتن استعدادها می‌شود.

نماینده مردم چناران در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دانشگاه‌ها و علم امروز باید در خدمت حل مسائل و مشکلات کشور باشند و بتوانند برای چالش‌های جامعه راهکار جدی ارائه کنند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس تصریح کرد: قطعا طرح آمایش آموزش عالی می‌تواند، بیش از گذشته دانشگاه‌ها را عملگرا کند. البته نیاز است در این راستا اساتید و دانشجویان نیز همکاری داشته باشند تا حوزه آموزش عالی کشور بتواند پیوند عمیقی با جامعه به ویژه برای حل معضلات اقتصادی برقرار کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش، اخبار برگزیده، تناقضات و مشکلات، دانشگاه، ظرفیت های استانی