نظری مطرح کرد ؛

هیچ کدام از قول های اتحادیه اروپا در قبال ایران به نتیجه نرسیده است

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون اروپایی ها نیز در برجام به پایان خط رسیده اند زیرا به تعهداتی که پس از خروج امریکا از برجام اعلام کرده بودند، عمل نکرده اند.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا نظری  با اشاره به عملکرد نامناسب دولت در قبال برجام، اظهار داشت: معطل شدن پای برجام به عنوان توافقی که نتیجه‌ای مثبت برای جمهوری اسلامی ایران نداشت، یک اشتباه دیگر از دولت است.

وی  بیان کرد: عملاً قریب به ۵ سال است که در برجام حضور داریم اما هیچگاه طرف‌های غربی این معاهده به تعهدات خود پایبند نبوده‌اند و از تیرماه سال ۹۴ تاکنون شاهد بدعهدی‌های آمریکا بوده‌ایم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و اروپایی‌ها نیز همچنان با ایران بازی می‌کنند و هیچ کدام از قول‌های اتحادیه اروپا در قبال ایران به نتیجه نرسیده است.

نظری ادامه داد: اکنون اروپایی‌ها نیز در برجام به پایان خط رسیده‌اند زیرا به تعهداتی که پس از خروج امریکا از برجام اعلام کرده بودند، عمل نکرده‌اند. اروپایی‌ها قرار بود اقدامات مهمی انجام دهند اما مانند راه‌اندازی ساز و کار "اینستکس" به هیچکدام از تعهداتشان در قبال خروج آمریکا از برجام پایبند نبوده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد مجدداً منتظر تعامل با اروپایی‌ها ماندن یا امید داشتن به اینکه اتفاق مثبتی از سوی اروپایی‌ها برای کشور رخ دهد، بی‌ثمر و بیهوده است و نباید همانند گذشته به مذاکره با آمریکا و کشورهای اروپایی امیدوار باشیم زیرا بازهم از این راه به نتیجه‌ای نمی‌رسیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، استکبار آمریکا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)