عسکری مطرح کرد ؛

ضرورت برنامه ریزی برای صادرات محصولات کشاورزی

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: باتوجه به حساسیت و شرایط خاص نگهداری محصولات کشاورزی باید در قالب قرارداد با تضامین مناسب صادرات محصولات کشاورزی انجام شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد عسکری در خصوص کشت و صادرات محصولات کشاورزی با آب‌بری بالا، گفت: به منظور صادرات محصولات کشاورزی باید برنامه ریزی داشته باشیم، لازم است که پیش از اقدام به صادرات ارزش اقتصادی محصولات برآورد شود.

وی با بیان اینکه کارشناسان باید به عنوان بازاریاب در کشورهای مختلف بر اساس نیاز آنها فضای مناسب جهت صادرات محصولات کشاورزی فراهم کنند، تصریح کرد: باتوجه به حساسیت و شرایط خاص نگهداری محصولات کشاورزی باید در قالب قرارداد با تضامین مناسب صادرات محصولات کشاورزی انجام شود.
هندوانه

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به دلیل وجود مشکلات کم‌آبی در کشور باید در زمینه صادرات محصولات کشاورزی با آب‌بری فراوان بر اساس برنامه‌ریزی حرکت کنیم، ادامه داد: معمولا برخی از کشورها به دلیل اینکه می‌دانند ایران در شرایط تحریمی قرار دارد به دنبال کسب سود بیشتر خود هستند.

محمدجواد عسکری با تاکید بر اینکه اگر موضوعاتی مانند زیان صادرکنندگان هندوانه به ترکیه مدیریت نشود مجددا شاهد چنین اتفاقاتی می‌شویم، عنوان کرد: در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی مناسب به منظور اعمال تدابیر لازم در زمینه صادرات محصولات کشاورزی با آب‌بری بالا تدوین می‌شود تا صادرکنندگان و کشاورزان آسیب بیشتری را متحمل نشوند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، بحران کم آبی، توسعه صادرات، کم آبی